افتتاح 1600 فضای آموزشی و 9000 كلاس درس در هفته دولت

به صورت میانگین 270 هزار دانش آموز كشور از مهر امسال وارد این فضاهای نوساز آموزشی می شوند و در فضاهای استاندارد تحصیل می كنند

1401/05/30
|
11:33
|

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور از افتتاح 1600 فضای آموزشی با 9000 كلاس درس جدید همزمان با هفته دولت و نزدیك شدن به ایام بازگشایی مدارس خبر داد و گفت: علاوه بر این، 2000 میلیارد تومان تجهیزات آموزشی، كمك آموزشی و هنرستانی نیز خریداری و به مدارس تحویل داده شده است.

مهرالله رخشانی مهر در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینكه در هفته دولت و باتوجه به نزدیك شدن به ایام بازگشایی مدارس حدود 1600 فضای آموزشی با 9000 كلاس درس و زیربنای بالغ بر یك میلیون و 200 هزار مترمربع به بهره برداری می رسد اظهار كرد: برای ساخت این مدارس اعتباری حدود 10 هزار میلیارد تومان صرف شده است.

وی افزود: به صورت میانگین 270 هزار دانش آموز كشور از مهر امسال وارد این فضاهای نوساز آموزشی می شوند و در فضاهای استاندارد تحصیل می كنند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور با اشاره به اینكه درحال حاضر حدود 6400 پروژه آموزشی در سراسر كشور توسط سازمان نوسازی مدارس در حال ساخت است گفت: این 6400 پروژه در تمام نقاط كشور به صورت پراكنده در حال ساخت هستند و به تدریج وارد چرخه فضای آموزشی كشور می شوند. پیش بینی می كنیم با توجه به ساخت این فضاها در سال آینده هم بیش از 400 هزار دانش آموز بتواند وارد فضاهای نوسازی جدیدی شوند كه امروز در دست ساخت داریم.

رخشانی مهر اضافه كرد: علاوه بر این، سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور همزمان با هفته دولت 2000 میلیارد تومان تجهیزات آموزشی، كمك آموزشی و هنرستانی خریداری كرده و توسط ادارت كل استانی به مدارس تحویل داده شده است تا هم در مدارس نوساز و هم مدارس دیگر كه نیازمند به روز رسانی تجهیزات بودند، از تجهیزات استاندارد استفاده كنند.

دسترسی سریع