بن سلمان: از تلاش‌های بین‌المللی برای حل سیاسی بحران اوكراین حمایت می‌كنیم

ولی‌عهد سعودی در دیدار با فرستاده ویژه رئیس‌جمهور اوكراین بر حمایت‌های كشورش از تلاش‌های بین‌المللی در جهت حل سیاسی بحران پیش‌آمده با روسیه تاكید كرد.

1401/06/30
|
11:22
|

به گزارش رادیو پیام از خبرگزاری فارس، «محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان سعودی با «رستم اومریف» مشاور و فرستاده ویژه «ولودیمیر زلنسكی» رئیس جمهور اوكراین دیدار و گفت‌وگو كرد.

طبق گزارش خبرگزاری رسمی دولت عربستان «واع»، ولی‌عهد سعودی در این دیدار بر «حمایت عربستان از همه تلاش‌های بین‌المللی با هدف حل سیاسی بحران اوكراین» تاكید كرد.

بن‌سلمان در ادامه دیدارش با مشاور و فرستاده رئیس جمهور اوكراین گفت كه عربستان سعودی به «تلاش‌های خود برای كمك به كاهش اثرات انسانی» این بحران ادامه خواهد داد.

خبرگزاری واع گزارش داد كه اومریف ضمن ابلاغ قدردانی‌های زلنسكی از ولی‌عهد و شاه سعودی، مراتب تشكر كشورش را از تلاش‌های بشردوستانه ریاض كه از طریق مركز امدادرسانی و اقدامات بشردوستانه ملك سلمان به كی‌یف می‌رسد، ابراز كرد.

یك ماه پیش از این نیز ولی‌عهد سعودی از «اولاف شولتز» صدراعظم آلمان تماس تلفنی دریافت كرده بود. «استفان هبستریت» سخنگوی دولت آلمان گفته بود كه شولتز و بن سلمان مسائل دوجانبه، موضوعات منطقه‌ای و جنگ در یمن و اوكراین و پیامدهای جهانی را مورد بررسی قرار داده‌اند.

پایان پیام/

دسترسی سریع