نوری: یك و نیم میلیون كودك پیش دبستانی داریم

وزیر آموزش و پرورش از والدین خواست از دوره‌های تربیتی سازمان ملی تعلیم و تربیت استقبال كنند تا بتوانند كودك را متعادل، سلامت و موفق تر تربیت كنند.

1401/06/30
|
13:10
|


به گزارش رادیو پیام از مهر، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در مراسم گرامیداشت جشن غنچه‌ها كه مخصوص آغاز سال تحصیلی كلاس اولی‌هاست به اهمیت مدیریت نظام آموزشی اشاره كرد و گفت: با وحدت فرماندهی در نظام آموزشی كشور قرار است اقدامات خوبی را برای نوآموزان در نظام اسلامی رقم بزنیم.

نوری با بیان اینكه حدود 8 میلیون كودك در دوره پیش از دبستان داریم؛ افزود: فقط در دوره پیش دبستانی ما حدود یك میلیون و 500 هزار دانش آموز وجود دارد. برای این جمعیت لازم بود كه ما سازمان ملی تعلیم و تربیت را ایجاد كنیم.

وی با بیان اینكه نگاه ما به كودكان نگاه كاملی نیست؛ افزود: برخی والدین اصرار می‌كنند كه كودكانشان به صورت جهشی درس بخوانند. یا كودك را تشویق می‌كنند كه تنها دروس را حفظ كنند در حالی كه در تعلیم و تربیت كودك، او باید یك پژوهشگر باشد.

وزیر آموزش و پرورش با تاكید بر اینكه توجه به شكوفایی استعدادها در هیچ دوره‌ای به اندازه پیش از دبستان مهم نیست؛ گفت: برای حضور مؤثر نسل آینده در سرنوشت كشور باید همه ما تلاش كنیم و فرصت‌های یادگیری را برای آنها فراهم نمائیم.

وی با اشاره به اینكه باید آموزش و پرورش را مردمی سازی كنیم، گفت: مردمی‌سازی به معنای خصوصی‌سازی نیست. مردمی‌سازی به این معناست كه نهادهای آموزشی را به دست مردم پدیدار كنیم اگر این كار را انجام ندهیم جامعه ما دچار مشكل می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش از سازمان ملی تعلیم و تربیت كودك خواست دوره‌هایی را برای والدین مخصوصاً مادران برگزار كند و از والدین هم خواست از این دوره‌ها استقبال كنند تا آنها بتوانند كودك را متعادل، سلامت و موفق تر تربیت كنند.

نوری با تبریك آغاز سال تحصیلی جدید ابراز امیدواری كرد مجموعه نظام آموزش و پرورش در تعلیم و تربیت موفق تر عمل كنند.

دسترسی سریع