اطلاعیه وزارت اطلاعات در واكنش به اقدام اخیر اروپا اقدام متقابل در برابر اروپا حق مشروع و مسلم ایران است

وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای اقدام اخیر اروپا درباره سپاه را محكوم كرده و اقدام متقابل در صورت هر عمل مُغایر امنیّت ملّی جمهوری اسلامی ایران را حق مشروع و مُسلّم كشور دانست.

1401/11/03
|
11:12
|

به گزارش روابط عمومی رادیو پیام، وزارت اطلاعات و جامعه‌ اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای ضمن اعلام همبستگی كامل خود با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان ركن ركین نیروهای دفاعی كشور، اقدام بی‌ارزش، شتاب‌زده و نابِخردانه‌ پارلمان اروپا را محكوم می‌كند.
این اطلاعیه افزود: اتحادیه‌ اروپا كه در حال حاضر در وضعیت بی‌سابقه‌ای از بحران عدم همبستگی، ضعف كارائی و سوء عملكرد به سر می‌برد، اثبات كرد كه درگیر سوء محاسبه و بحران هویت نیز هست و نه تنها اِشرافی بر واقعیات صحنه ندارد بلكه به عروسك خیمه شب‌بازی تروریسم دولتی آمریكا، رژیم صهیونیستی و گروهك‌های ضدّ ملّی و منفور تبدیل شده است.
وزارت اطلاعات عنوان كرد: بر اساس اطلاعات پنهان و آشكار، مرحله‌ی اوّل این اقدام سخیف و نمایشی، تحت تأثیر لابی‌های تروریستی، كارسازی شده و كارگزاران مسلوب الاراده‌ی این پارلمان، آنرا به زعم خود عملیاتی ساختند. اروپایی‌ها كه برخلاف آمریكایی‌ها دارای پیوستگی سرزمینی با منطقه حسّاس غرب آسیا هستند، اگر تجربه اقدام مشابه آمریكایی‌ها را مرور می‌كردند، این عمل غیرقانونی و مردود كه خلاف بند 7 ماده 2 منشور ملل متحد است را مرتكب نمی‌شدند.
این اطلاعیه یادآور شد: سؤالی كه مردم اروپا از اعضای پارلمان اروپایی و دولت‌مردان خود در این اتحادیه باید بپرسند این است كه این اقدام به‌اصطلاح تحریمی علیه بزرگ‌ترین نیروی مبارزه با تروریسم تكفیری در منطقه‌ی غرب آسیا، كدام عایدی مشخص را نصیب آنها خواهد ساخت؟ اگر نفعی برای آنها در میان نیست، این اقدام دقیقاً منفعت كدام دسته و گروه یا كشور را تأمین می‌كند؟
این اطلاعیه خاطرنشان كرد: ضعف برآوردهای اطلاعاتی كشورهای غربی در شناخت مردم و منطق حاكم بر نظام حكمرانی مردمی در جمهوری اسلامی ایران باعث شده است تا با تمهید این دست اقدامات بی‌ارزش و نمادین تلاش كنند تا پروژه شكست خورده و خارجی آشوب و اغتشاش را تنفس مصنوعی بدهند. حال آنكه با این توهمات نه تنها به اهداف مداخله‌گرانه‌شان در داخل كشور دست نخواهند یافت، بلكه در سطح كلان‌تر، سیاست‌های مداخله‌گرانه‌ی منطقه‌ای آنها را نیز با شكست قطعی مواجه خواهد ساخت.
وزارت اطلاعات و جامعه‌ اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران، ضمن حمایت قاطع و تمام عیار از نهاد پرصلابت، ایثارگر، مردمی، ضدّتروریستی و ضدّاستكباری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اقدام متقابل در صورت هر عمل مُغایر امنیّت ملّی جمهوری اسلامی ایران را حق مشروع و مُسلّم كشور می‌داند.

دسترسی سریع