جزئیات اعلام نتایج علمی داوطلبان شركت كننده در نوبت اول كنكور1402

سازمان سنجش جزئیاتی درباره نتیجه علمی اعلام شده برای داوطلبان شركت كننده در نوبت اول آزمون سراسری سال 1402 اعلام كرد.

1401/12/10
|
10:45
|

به گزارش روابط عمومی رادیو پیام، نتیجه علمی نوبت اول آزمون سراسری سال 1402 به صورت كارنامه حاوی نمرات خام بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش كشور قرار گرفته و داوطلبان می‌توانند با وارد كردن اطلاعات مورد نیاز، كارنامه نتیجه خود را در سایت سازمان سنجش مشاهده كنند.

شرایط انتخاب رشته در گروه آزمایشی قبلی داوطلب

نتیجه علمی داوطلبانی كه در این آزمون شركت كرده و قصد شركت در نوبت دوم آزمون سراسری سال 1402 (تیرماه سال 1402) با همان گروه آزمایشی قبلی را دارند، با نمره كل آزمون و سوابق تحصیلی و اعمال سهمیه به صورت كارنامه حاوی رتبه و... در مردادماه به داوطلبان اعلام خواهد شد كه باید براساس كارنامه مذكور نسبت به انتخاب رشته خود اقدام كنند.

شرایط انتخاب رشته داوطلب در گروه آزمایشی متفاوت

نتیجه علمی داوطلبانی كه در این آزمون شركت كرده و در نوبت دوم آزمون سراسری سال 1402 (تیر سال 1402) با گروه آزمایشی متفاوت شركت كنند، در بازه زمانی اعلامی و مطابق با انتخاب یك گروه آزمایشی اصلی (ریاضی، تجربی و انسانی) و یك یا دو گروه علاقمندی (هنر و زبان‌های خارجی)، با اعمال نمره كل آزمون گروه مورد نظر و نمره كل سوابق تحصیلی و اعمال سهمیه، كارنامه حاوی رتبه و ... در مردادماه به داوطلبان اعلام خواهد شد و با توجه به این كارنامه می‌توانند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام كنند.

شرایط انتخاب رشته برای داوطلبان شركت كننده در یك نوبت

داوطلبانی هم كه صرفاً در همین مرحله از آزمون (نوبت اول آزمون سراسری 1402) شركت كرده اند، با نمره كل آزمون این مرحله (دی‌ سال 1401) و سوابق تحصیلی و اعمال سهمیه به صورت كارنامه حاوی رتبه و... در مرداد به آن‌ها اعلام خواهد شد كه باید براساس كارنامه مذكور نسبت به انتخاب رشته خود اقدام كنند.

اعلام شرایط رشته‌های دارای آزمون عملی در تیر 1402

در خصوص رشته‌هایی كه دارای آزمون عملی هستند در زمان پرینت كارت آزمون نوبت دوم (تیر 1402) اطلاع‌رسانی خواهد شد.

داوطلبان می‌توانند سئوال یا درخواست خود را از طریق سامانه پاسخگویی اینترنتی به نشانی: https://request.sanjesh.org/ به سازمان سنجش آموزش كشور ارسال كنند. ضمنا داوطلبان در صورت لزوم می‌توانند سئوالات خود را در ساعات اداری با شماره تلفن 42163 با پیش شماره 021 در میان بگذارند.

دسترسی سریع