عزم جدی دولت برای حل مشكل مسكن در كشور

رئیس جمهور در مراسم واگذاری 23 هزار واحد مسكونی به خانواده‌های تحت حمایت كمیته امداد گفت: دولت مصمم به حل مشكل مسكن به عنوان یكی از مطالبات اصلی مردم است.

1401/12/14
|
14:19
|

به گزارش روابط عمومی رادیو پیام، آقای رئیسی رئیس جمهور كشورمان پیش از ظهر یكشنبه در مراسم واگذاری 23 هزار واحد مسكونی به خانواده‌های تحت حمایت كمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به تاكیدات فراوان در اسلام برای توجه به نیازمندان و محرومان، گفت: امروز كمیته امداد كارنامه درخشانی از كمك به محرومین در زمینه تامین نیاز‌های مختلف آن‌ها از مسكن، تا تحصیل، اشتغال و رفع نگرانی‌های دیگر آنان دارد.

رئیس جمهور با قدردانی از همه كسانی كه در سال‌های گذشته در این نهاد خدمت كرده‌اند، از جمله مرحوم عسگراولادی، افزود: امروز مردم اعتماد بسیار زیادی به كمیته امداد دارند و از نظر آن‌ها این مجموعه نهادی پرثمر در كشورمان و حتی برای مسلمانان دیگر كشور‌ها شناخته می‌شود.

آقای رئیسی همچنین با قدردانی از مسئولان كمیته امداد و به ویژه كسانی كه به شكل گمنام در این نهاد مشغول خدمت خالصانه و گره‌گشایی از زندگی مردم هستند، اظهار داشت: امروز همه نهاد‌های انقلابی توان خود را بسیج كرده‌اند تا با همكاری با دولت، مشكل مسكن به عنوان اصلی‌ترین بخش سبد هزینه‌های خانوار را رفع كنند.

رئیس جمهور مراسم امروز برای واگذاری به خانواده‌های تحت حمایت كمیته امداد را یكی از جلوه‌های زیبای این همكاری توصیف و تصریح كرد: نهاد‌های انقلاب با همكاری دولت و با محوریت كمیته امداد تلاش می‌كنند كه لبخند را بر لب خانواده‌های فاقد مسكن بنشانند.

آقای رئیسی با بیان اینكه آنچه امروز مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد نشان می‌دهد كه وقتی به مردم و خیرین میدان داده شود، كار‌ها خوب پیش می‌رود، خاطرنشان كرد: مردم و خیرین انگیزه كافی دارند و اگر به آن‌ها میدان داده شود و موانع از پیش پای آن‌ها برطرف شوند، خودشان كار‌ها را پیش می‌برند.

رئیس جمهور گفت: كمیته امداد با توجه به وجهه‌ای كه دارد، می‌تواند برای جلب اعتماد مردم محوریت داشته باشد و همكاری خیرین را جلب كند.

آقای رئیسی در ادامه حضور همه نهاد‌های انقلاب اسلامی در كنار یكدیگر و در كنار دولت و نقش‌آفرینی گروه‌های جهادی در احداث و واگذاری این واحد‌های مسكونی به خانواده‌های نیازمند را از جلوه‌های زیبا و ارزشمند در جهت گره‌گشایی از مشكلات مردم عنوان كرد و افزود: به بركت رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی اگر چه وزارت جهادسازندگی در وزارت كشاورزی ادغام شد، اما روح حركت‌های جهادی كه در ذات انقلاب اسلامی وجود دارد، هرگز تعطیل و متوقف نشد و با مجاهدت گروه‌های جهادی ادامه یافت.

آقای رئیسی هدف‌گذاری كمیته امداد امام خمینی (ره) برای رفع كامل نیاز مسكن مددجویان روستایی تا پایان سال آینده را بسیار مهم و ارزنده توصیف كرد و گفت: دولت نیز در این راستا همه مساعدت‌های لازم از جمله در زمینه ارائه تسهیلات و واگذاری زمین را صورت خواهد داد.

رئیس جمهور طرح خودكفایی كمیته امداد امام خمینی (ره) در ایجاد استقلال مالی و درآمد همیشگی برای خانواده‌های نیازمند را از جمله كار‌ها و اقدامات ارزشمند این نهاد انقلابی و قابل تقدیر دانست.

آقای رئیسی با تأكید بر اهتمام ویژه دولت برای رفع مشكل مسكن به عنوان نیاز ضروری مردم، تصریح كرد: برنامه ساخت 4 میلیون مسكن در 4 سال، یك شعار یا نظر شخصی نیست، بلكه ناظر به شرایط و نیاز موجود در كشور و همچنین تكلیف قانونی است كه در سال‌های گذشته مورد غفلت واقع شده و تبعات آن امروز به صورت انباشت تقاضا بروز یافته است.

رئیس جمهور با بیان اینكه دولت مصمم به حل مشكل مسكن به عنوان یكی از مطالبات اصلی مردم است، تصریح كرد: تكمیل و واگذاری 23 هزار واحد مسكونی به نیازمندان نشان داد با استفاده از ظرفیت نهاد‌های انقلابی، برنامه ساخت یك میلیون مسكن در سال قابل تحقق است.

آقای رئیسی تأكید كرد: امروز همه نهاد‌های انقلابی و دولت یك آهنگ دارند و آن خدمتگزاری به مردم و تلاش برای گره‌گشایی از مشكلات كشور است.

دسترسی سریع