كشف 89 تن مواد اولیه ساخت مواد محترقه در تهران

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از كشف ٨9 تن مواد اولیه ساخت مواد محترقه دست‌ساز نظیر اكلیل سرنج را در تهران خبر داد و گفت: از ابتدای طرح مقابله با سوداگران چهارشنبه آخر سال چهار میلیون قطعه مواد محترقه كشف شده است.

1401/12/22
|
10:45
|

به گزارش روابط عمومی رادیو پیام، سردار عباسعلی محمدیان روز دوشنبه در نشست خبری با موضوع چهارشنبه آخر سال گفت: نگاه ما به چهارشنبه آخر سال پدیده ای فرهنگی و اجتماعی است كه متاسفانه در خلا نظارت خانواده مورد سوء استفاده سواگران قرار می گیرد.

وی اولویت پلیس را امنیت و آسایش مردم و شهروندان دانست و افزود: با وجود تمهیدات پلیس و افزایش چند برابری كشفیات مواد محترقه وشناسایی سوداگران سلامت مردم، طی هفته های اخیر 124 نفر از سازندگان و توزیع كنندگان مواد محترقه در سطح شهر تهران دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ همچنین به شناسایی و كشف حدود 90 تن مواد اولیه ساخت مواد محترقه دست‌ساز نظیر اكلیل سرنج در انبارهای تهران خبر داد و افزود: با اقدامات و اشراف اطلاعاتی پلیس 700 كیلوگرم مواد محترقه پرخطر را كشف و از توزیع آن جلوگیری شد.

سردار محمدیان همچنین به پلمب ١٧ انبار نگهداری مواد محترقه و مواد اولیه ساخت آن اشاره كرد و گفت: تاكید پلیس بیش از اقدامات سلبی، نظارت بیشتر خاواده ها بر فرزندان و دور نگاهداشتن آنان از خطرات احتمالی قرارگیری در معرض مواد محترقه ای است كه می توان آنان را به كام مرگ بكشاند.

دسترسی سریع