فعالیت سامانه بارشی در نوار شمالی كشور تقویت می‌شود

رئیس مركز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: سامانه بارشی از امروز تا روز سه‌شنبه مجددا در شمال گیلان، شمال شرق آذربایجان شرقی، شمال اردبیل و شرق و غرب مازندران تشدید خواهد شد.

1402/06/26
|
13:07
|

«صادق ضیاییان» امروز یكشنبه 26 شهریور با نفوذ مجدد جریانات شمالی روی سواحل دریای خزر فعالیت سامانه بارشی تشدید علاوه بر باران، وزش باد و كاهش نسبی دما استان‌های شمالی را در بر می‌گیرد.

ضیاییان گفت: بارش‌ها امروز در شمال گیلان شدید است اما در نیمه شمالی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و سواحل شمالی با شدت كمتر ادامه دارد.

وی گفت: فردا دوشنبه 27 شهریور هم بارش باران در شمال شرق آذربایجان شرقی، شمال اردبیل، گیلان، شرق مازندران تشدید می‌شود و با شدت كمتر در مناطقی از سواحل خزر، شمال‌غرب، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز ادامه دارد.

به گفته رییس مركز ملی پیش بینی امروز همچنین كاهش نسبی دما در دامنه‌ای جنوبی البرز همراه با ابرناكی و وزش باد گاهی رگبار پراكنده پیش‌بینی می‌شود. روزهای دوشنبه و سه‌شنبه نیز در شمال‌شرق و شرق كشور وزش باد تقویت می‌شود و سبب خیزش گرد و خاك در زابل خواهد شد.

وی با بیان اینكه سواحل غربی خزر امروز و فردا مواج است، گفت: بعد از ظهر امروز تا فردا كل سواحل خزر مواج خواهد بود كه نسبت به انجام شنا هشدار داده شده است.

دسترسی سریع