گسترش همكاری‌های علمی ایران و‌ پاكستان

رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران گفت: دو مركز نوآوری مشترك بین دو كشور ایران و پاكستان راه اندازی می شود و 10 شركت دانش بنیان ایرانی در مركز پاكستان و بلعكس در ایران مستقر می شوند

1402/07/19
|
12:38
|

معاون وزیر علوم و رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در حاشیه دیدار با مختار احمد وزیر علوم پاكستان با اشاره به اینكه این سازمان رتبه اول زیست بوم پژوهشی كشور است، به تشریح برنامه‌ها و اهداف سازمان پژوهش‌ها پرداخت و گفت: تمامی مراحل تبدیل ایده به یك پروژه قابل بهره برداری در این پژوهشگاه پیگیری و حمایت می‌شود.
حسن زمانیان افزود: همچنین به زمینه‌های موجود همكاری در حوزه علم و فناوری میان ایران و پاكستان اشاره كرد و گفت: ایران آمادگی دارد تا مشابه مراكز نوآوری ایران را در پاكستان تاسیس كند.
دكتر زمانیان گفت: قرار است با اعزام گروه مدیریتی و كارشناسی شامل روسای دانشگاهی و پژوهشگاهی و دانشمندان پاكستانی به ایران و بازدید از مراكز علمی و سازمان‌های پژوهشی كشور دو مركز نوآوری مشترك بین دو كشور راه اندازی شود و 10 شركت دانش بنیان ایرانی در مركز پاكستان و بلعكس در ایران مستقر شوند.
حسن زمانیان افزود: علاوه بر این طرف پاكستانی در خصوص ساخت ماهواره آیات و پیش بینی زلزله، ساخت سوخت پاك هیدروژن ابراز علاقه مندی كردند.
او گفت: همچنین برای فرصت‌های مطالعاتی برای دانشجویان دو طرف تسهیلاتی مهیا شود.
رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران همچنین به تمدید مهلت آثار به دبیرخانه 37 مین جشنواره بین‌المللی خوارزمی تا پایان مهر اشاره كرد و گفت: ما در این جشنواره همواره برگزیدگان و شركت كنندگانی از پاكستان نیز داریم.
مختار احمد وزیر علوم پاكستان هم پس از بازدید از مراكز تحقیقاتی و شركت‌های مستقر در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، ابراز امیدواری كرد تا كشور‌های منطقه بتوانند با همكاری یكدیگر مشكلات موجود را حل كنند.

دسترسی سریع