افزایش میزان ابتلا به كرونا در تهران

عضو كمیته كشوری كرونا بیان كرد: در حال حاضر ما در پیك دوم بیماری كرونا هستیم و تعداد موارد ابتلا و میزان فوتی‌ها در تهران زیاد شده است.

1399/04/10
|
08:21
|


افزایش میزان ابتلا به كرونا در تهران
عضو كمیته كشوری كرونا گفت: درحال حاضر در پیك دوم بیماری كرونا هستیم و تعداد موارد ابتلا و میزان فوتی‌ها در تهران زیاد شده است.
مینو محرز متخصص بیماری عفونی و عضو كمیته كشوری كرونا در گفت‌وگو باخبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین دستورالعمل سازمان جهانی بهداشت، اظهار كرد: در حال حاضر براساس دستورالعمل سازمان جهانی بهداشت زدن ماسك بهترین راه برای مقابله با بیماری كرونا است و با توجه به اینكه بازگشایی اماكن و اصناف مختلف در كشور انجام شده و دیگر مردم در خانه خود را قرنطینه نمی كنند زدن ماسك بهترین راه در امان ماندن از بیماری كووید 19 است.

او ادامه داد: امروزه در ایالت‌های مختلف آمریكا و كشورهای اروپایی تاكید زیادی بر زدن ماسك با هدف پیشگیری از شیوع كرونا می‌شود. مردم ما برای كنترل و مهار این بیماری باید توجه خاصی به این مسئله به هنگام خروج از خانه به خصوص تردد در مراكز شلوغ داشته باشند.

عضو كمیته كشوری كرونا بیان كرد: در حال حاضر ما در پیك دوم بیماری كرونا هستیم و تعداد موارد ابتلا و میزان فوتی‌ها در تهران زیاد شده است.

محرز تاكید كرد: به طور كلی كودكان زیر دو سال نمی توانند از ماسك استفاده كنند؛ زیرا تحمل ماسك برای آنها مشكل است و به دلیل گرم شدن هوا كودكان احساس خفگی می كنند.

وجود موارد فوت كودكان بر اثر بیماری كرونا
او درباره ابتلای كودكان به كرونا، بیان كرد: تاكنون موارد ابتلای شدید كودكان زیر دو سال به بیماری كرونا گزارش نشده است اما در بیمارستان‌های كودكان مانند مفید و مركز طبی بچه‌های زیادی به دلیل ابتلا به این بیماری بستری شده‌اند.

عضو كمیته كشوری كرونا افزود: نوزادان در برابر بیماری كرونا مصونیت نسبی دارند، اما مرگ و میر هم در بین كودكان زیر ده سال گزارش شده است.

دسترسی سریع