با تلاش یك شركت دانش بنیان چاپار ایرانی طراحی شد

پژوهشگران یك شركت‌ دانش‌بنیان رایانامه بومی (ایمیل‌ بومی) برای ارتقای امنیت داده‌های سازمانی طراحی و پیاده‌سازی كردند.

1399/04/10
|
10:18
|به گزارش خبرنگار حوزه فضای مجازی خبرگزاری صدا وسیما به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رییس هیات مدیره این شركت دانش بنیان با اشاره به پیاده‌سازی نرم افزار ”ایمیل چاپار“ به عنوانی یكی از محصولات دانش بنیان این شركت، افزود: پیش از تولید «چاپار» 95 درصد بازار این حوزه در اختیار 4 محصول خارجی قرار داشت، اما اكنون با گذشت 4 سال از ورود آن به بازار موفق شدیم 30درصد بازار را از محصولات خارجی گرفته و جایگزین آنها شویم.

آقای سلمان افشار كرمانی گفت: نسخه جدید این محصول مبتنی بر رایانش ابری است، شاخص دیگر آن امنیت بالا است، به دلیل اینكه داده‌های رسمی با ایمیل جا به جا می‌شود، موضوع امنیت را در بخش تحقیق و توسعه به صورت پررنگ در نظر گرفتیم تا از این نظر اطمینان خاطر به مشتریان داده شود.

وی دانشگاه‌ها و نهادهای دولتی را از كاربران این ایمیل بومی دانست و ادامه داد: دانشگاه‌ها حدود 3 تا 5 میلیارد تومان در سال خرید در این حوزه انجام می‌دهند. در حال حاضر نزدیك به 30 دانشگاه و 30 نهاد دولتی در حال استفاده از این محصول هستند. همچنین 10 مجموعه خصوصی نیز این محصول را خریداری كرده‌اند.

مجری طرح افزود: انواع برگه های ثبت نام با ساختارهای قابل سفارشی‌سازی، برگه های بازگردانی كلمه عبور با روش های استاندارد و امن، ورود دو مرحله‌ای با توكن یا پیامك، امكان ایجاد صفحات مختلف دسترسی با دامنه‌های سرویس دهنده با نشانی و ظاهر گرافیكی مختلف در یك سرور، امكان ایجاد ساختار ماژولار و گسترده‌سازی سرورها حسب وظایف مختلف و امكان ارسال رایانامه (ایمیل) گروهی با رعایت ساختار یك نسخه از اطلاعات در كل سرویس‌دهنده برخی از این قابلیت‌های این محصول است.

دسترسی سریع