با فرمان رئیس‌جمهور: ساخت 7 هزار و 550واحد مسكن ملی در استان تهران آغاز می‌شود

مدیركل راه و شهرسازی استان تهران، از آغاز ساخت 7 هزار و 550 واحد مسكونی از طرح مسكن ملی در استان تهران با فرمان رئیس‌جمهوری خبر داد.

1399/06/11
|
13:50
|


ساخت 7 هزار و 550واحد مسكن ملی در استان تهران آغاز می‌شود
مدیركل راه و شهرسازی استان تهران، از آغاز ساخت 7 هزار و 550 واحد مسكونی از طرح مسكن ملی در استان تهران با فرمان رئیس‌جمهوری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی«خلیل محبت‌خواه» گفت:عملیات اجرایی ساخت هفت هزار و 550 واحد مسكونی طرح اقدام ملی مسكن در استان تهران به ارزش 19 هزار و 630 میلیارد ریال به‌زودی با فرمان رییس‌جمهور از طریق ویدئوكنفرانس آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: ‌در شهرهای بالای 100 هزار نفر از جمله شهریار، اسلامشهر، رباط كریم، پاكدشت و قرچك كلنگ ساخت سه هزار و 650 واحد مسكونی به زمین خواهد خورد و در شهرهای زیر 100 هزار نفر از جمله صفادشت، دماوند، فیروزكوه، پیشوا و كیلان، شاهد كلنگزنی سه هزار و 900 واحد خواهیم بود.

وی ادامه داد:در بحث پروژه‌های آماده افتتاح توسط معاونت مهندسی و ساخت شاهد 4 پروژه مهم هستیم و سالن ورزشی همدانك در شهرستان بهارستان با اعتباری 22 میلیارد ریال و با 1100 مترمربع سازه فلزی و 93 مترمربع ساختمان یكی از پروژه‌های مهمی است كه نقش ویژه‌ای در بالا بردن كیفیت زندگی ساكنان این شهرستان دارد.

محبت‌خواه تصریح كرد: ساختمان اورژانس اجتماعی شهرستان بهارستان با زیربنای هزار و 155 مترمربع در چهار طبقه ساخته شده و آماده بهره‌برداری است؛ برای ساخت این پروژه اعتباری بالغ بر 23 میلیارد ریال هزینه شده است. مجتمع فرهنگی-هنری ملارد با اعتبار 40 میلیارد ریال و پل گلوكان شهرستان شمیرانات با اعتبار 50 میلیارد ریال، دیگر پروژه‌های آماده افتتاح اداره‌كل راه و شهرسازی استان تهران هستند.

محبت‌خواه گفت: در بحث افتتاح مساكن مهر در هفته دولت، شاهد ساخت مدرسه در سایت مسكن مهر دشت‌ناصر شهرستان فیروزكوه بودیم؛ ساخت این مدرسه كه از سال 97 شروع شده بود، امسال به پایان رسید. اعتبار هزینه شده برای ساخت این مدرسه 37 میلیارد ریال است كه در 4 طبقه و 16 كلاس طراحی شده است.

دسترسی سریع