اهدای جایزه 2020 انجمن جهانی پیوند اعضا به پزشک ایرانی

دکتر سید علی ملک حسینی موفق به کسب2020 recognition awards انجمن جهانی پیوند اعضا شد.

1399/06/26
|
11:38


اهدای جایزه 2020 انجمن جهانی پیوند اعضا به پزشک ایرانی
دکتر سید علی ملک حسینی موفق به کسب2020 recognition awards انجمن جهانی پیوند اعضا شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، کنگره بین المللی انجمن پیوند (TTS) جایزه 2020 recognition awards خود را به دکتر سید علی ملک حسینی پدر پیوند کبد ایران اهدا کرد تا از فعالیت‌های شبانه‌روزی و موفقیت‌های برجسته این پزشک ایرانی تقدیر کند.

این کنگره بین المللی هر ساله جایزه recognition awards را به افرادی که تأثیر عمده‌ای بر پیوند عضو در جهان داشته‌اند، اهدا می‌کند.

بیست و هشتمین کنگره بین المللی انجمن پیوند (TTS) از 24 شهریورماه به مدت سه روز به طور مجازی در حال برگزاری است.

کنگره بین المللی انجمن پیوند، تنها انجمن جهانی در زمینه پیوند اعضا است که همه رشته‌های مرتبط به این موضوع را در برمی‌گیرد و فرصتی مناسب برای به اشتراک گذاشتن دانش و دستاورد‌های جدید در زمینه اهدا و پیوند عضو است.

علاوه بر برگزاری سمپوزیوم ویژه «کووید 19 و تأثیر آن بر پیوند»، ارائه 250 سخنرانی، برگزاری همایش‌های پیشرفته و اجرای کارگاه‌های آموزشی از دیگر برنامه‌های این کنگره است.

سید علی ملک حسینی یکی از اساتید پیشکسوت و چهره‌های برجسته پیوند اعضا در جهان است که در سال 1328 در روستای کوچکی در استان کهگیلویه و بویراحمد متولد شد. پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و شیراز، برای دوره پیوند کبد دانشگاه پیتزبورگ به ایالات متحده آمریکا عزیمت کرد.

دغدغه اصلی دکتر ملک حسینی از سی سال پیش که فعالیت خود را آغاز کرد، ایجاد زیرساخت‌های لازم برای پیوند عضو از اهداکنندگان مرگ مغزی در ایران بوده است. هم اکنون وی بزرگترین مرکز پیوند عضو جهان را به نام ابن سینا در شیراز اداره می‌کند که با حمایت بی نظیر خیرین تاسیس شده است.

بیش از 96 درصد از پیوند‌های کلیه بیمارستان بوعلی سینا شیراز از اهداکنندگان مرگ مغزی است که این رقم در جهان کم سابقه است. همچنین این مرکز با انجام 638 پیوند کبد، که 93 درصد آن از اهدا کنندگان مرگ مغزی بود، در سال 2017 رکورد جهانی جدیدی ثبت کرد.

آموزش جراحان پیوند دیگر کشور‌ها به ویژه انجمن پیوند اعضا در خاورمیانه، تاسیس 12 مرکز پیوند در ایران و سایر کشور‌ها و انتشار صد‌ها مقاله در مجلات بین المللی از دیگر دستاورد‌های مرکز تحت مدیریت دکتر ملک حسینی بوده است.

در طی سال‌های گذشته از تلا‌ش‌های دکتر ملک حسینی با چندین جایزه ملی و بین المللی قدردانی شده است. در ژانویه 2020 نیز به وی جایزه همکار افتخاری کالج جراحان آمریکا اعطا شد.

چشم انداز دکتر ملک حسینی گسترش مرکز پیوند در شیراز به یک دانشگاه معتبر بین المللی در 10 سال آینده است.

دسترسی سریع