موتورخانه‌های منازل رایگان سرویس می‌شود

با آغاز اجرای طرح بهینه‌سازی مصرف انرژی، موتورخانه‌های منازل به صورت رایگان سرویس می‌شود.

1399/07/23
|
11:27

مدیرعامل شرکت گاز فارس گفت: با آغاز اجرای طرح بهینه‌سازی مصرف انرژی موتورخانه‌ها با هدف صرفه‌جویی در مصرف انرژی و گاز طبیعی، موتورخانه‌های منازل به صورت رایگان سرویس می‌شود.

حسینی افزود: مشترکان گازی که دارای موتورخانه مرکزی هستند می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت ملی گاز ایران به نشانی www.nigc.ir و انتخاب گزینه طرح بهینه‌سازی مصرف انرژی اقدام به ثبت درخواست خود کنند.

وی اظهارداشت: طرح بهینه‌سازی مصرف انرژی در بخش گاز برای مشترک رایگان بوده و هزینه‌های بهینه‌سازی موتورخانه شامل تنظیم مشعل‌های موتورخانه، نصب رسوب گیر وعایق کاری پس از انجام اصلاحات به وسیله شرکت‌های مجری و کنترل‌های لازم توسط شرکت ملی گاز ایران پرداخت خواهد شد.

شرکت‌های مجری که دارای رتبه یک تا پنج تاسیسات از سازمان برنامه و بودجه و یا تاییدیه از صنف شوفاژ کاران هستند می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت ملی گاز ایران به نشانی www.nigc.ir و انتخاب گزینه طرح بهینه‌سازی مصرف انرژی نسبت به به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

مدیرعامل شرکت گاز فارس تاکید کرد: بهینه سازی سوخت جز اولویت‌های اصلی شرکت ملی گاز است و تلاش می‌کنیم که موتورخانه‌های منازل را که مصرف زیادی دارند، بدون اعمال هزینه اضافی برای مردم به گونه‌ای اصلاح کنیم که مصرف گاز 10 تا 20 درصد کاهش پیدا کند.

این طرح برای مجتمع‌های مسکونی بزرگ که سیستم بهره برداری و تعمیر و نگهداری دارند قابلیت، صرفه اقتصادی بیشترو نتیجه خیلی مطلوب تری دارد.

به گفته کارشناسان، سیستم کنونی موتورخانه‌ها، حدود ٥٠ درصد تلفات انرژی دارد که اجرای برخی راهکار‌ها در موتورخانه‌ها، حداقل ٣٠ درصد صرفه جویی به همراه خواهد داشت؛ باقی تلفات انرژی نیز مربوط به راندمان بسیار پایین احتراق و انتقال حرارت در مشعل و بویلر است که با جایگزینی فناوری‌های جدید مانند بویلر چگالشی، این میزان اتلاف نیز کاهش می‌یابد.

دسترسی سریع