آیین واگذاری 11 واحد مسکونی به معلولین در استان مرکزی

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: آیین واگذاری همزمان دو هزار و 381 واحد مسکونی به معلولین و مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور و 11 واحد مسکونی در استان مرکزی برگزار شد.

1399/11/26
|
12:59

در این آیین دو هزار و 381 واحد مسکونی از طریق ویدئوکنفرانس در سطح کشور افتتاح خواهد شد این واحدهای به افراد دارای معلولیت و مددجویان به مناسبت دهه مبارک فجر تحویل داده می‌شود و در سطح استان مرکزی 11 واحد خواهد بود.
این واحدها به صورت خودمالکی بوده که در قالب تفاهم‌نامه تأمین مسکن خانوارهای دارای حداقل 2 عضو معلول می‌باشد که از کمک بلاعوض 30 میلیون تومانی بهزیستی استان بهره‌مند شده‌اند و مابقی مشارکت خود مددجو بوده و قیمت تمام‌شده برای هر واحد بین 85 تا 130 میلیون تومان است.
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی ادامه داد: در این زمینه تمام گروه‌های تحت پوشش بهزیستی مورد توجه قرار دارند و در واقع سازمان برای تمامی گروه‌های تحت پوشش خود که عبارت‌اند از معلولین سرپرست خانوار، زنان سرپرست خانوار، خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول تحت تکفل، معلولین مجرد بالای 20 سال، زنان و دختران خودسرپرست بالای 35 سال، فرزندان ترخیص شده از مراکز شبانه‌روزی بهزیستی و بهبودیافتگان برنامه‌ریزی می‌کند.
از ابتدای طرح نهضت مسکن سازمان بهزیستی کشور تعداد دو هزار و 300 واحد مسکونی به معلولین و مددجویان تحت پوشش این اداره کل واگذار شده است.

دسترسی سریع