اعتبار تمدید قرارداد‌های اجاره مطابق مصوبه پارسال ستاد کرونا تا تیر 1400

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن از اعتبار تمدید قرارداد‌های اجاره مطابق مصوبه پارسال ستاد کرونا تا تیر 1400 خبر داد.

1400/01/17
|
10:54

خانم پروانه اصلانی با اشاره به این که تمدید قرارداد‌های اجاره مطابق مصوبه پارسال ستاد کرونا تا تیرماه 1400 معتبر است گفت: وزارت راه و شهرسازی درصدد است تا مصوبه جدیدی را با توجه به شرایط روز، تدوین و به تصویب برساند.

مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، افزود: بر اساس مصوبه ستاد کرونا در سال 99 قرار شد تا قرارداد‌های اجاره از تیرماه سال گذشته به مدت یکسال به طور خودکار و با نرخ‌هایی که در هر شهر اعلام می‌شود، تمدید شود؛ بنابراین قرارداد‌هایی که زمان تمدید آن‌ها تا تیرماه 1400 می‌باشد به صورت خودکار و مطابق مصوبه سال گذشته قابل تمدید است.

وی گفت: بعد از تیرماه 1400 نیز بر اساس تصمیمی که ستاد ملی کرونا خواهد گرفت، مجدداً در این باره اتخاذ تصمیم خواهد شد.

اصلانی تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی درصدد است تا مصوبه جدیدی را با توجه به شرایط روز، تدوین و به تصویب برساند. این مصوبه جدید متناسب با شرایط روز و با توجه به تغییرات قیمتی و کاهش رشد قیمت‌های مسکن، خواهد بود.

وی تصمیم‌گیری در خصوص پیشنهاد جدید وزارت راه و شهرسازی را برای موضوع اجاره‌بها که در حال تدوین است برعهده ستاد ملی کرونا دانست.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، یادآور شد: ستاد ملی کرونا، سال 99 مصوب کرد تا حداکثر افزایش میزان اجاره بها و رهن در تهران تا 25 درصد، در سایر کلانشهر‌ها تا 20 درصد و در سایر شهر‌ها تا 15 درصد قابل قبول و اجرایی است.

دسترسی سریع