بازخوانی بیانات مقام معظم رهبری در دیدار رئیس، مدیران، متخصصان و کارشناسان سازمان انرژی اتمی به مناسبت روزملی فناوری هسته ای

مقام معظم رهبری : مهمترین فایده دانش هسته ای در کشور ما تقویت اعتماد به نفس ملی بود.

1400/01/18
|
13:42

مقام معظم رهبری در باب اهمیت انرژی هسته ای در دیدار با متخصصان و کارشناسان سازمان انرژی اتمی در سالهای گذشته مطالب مهمی را ایراد فرمودند. به مناسبت بیستم فروردین روز ملی فناوری هسته ای بخشهایی از این بیانات را منتشر می کنیم .
(خلاصه بیانات 20-1-93)
مهمترین دستاورد پیشرفتهای هسته ای کشورتقویت اعتماد به نفس ملی عمیق در کشور و زمینه ساز برای پیشرفتهای علمی دیگر است.

اگرچه از دانش هسته ای برای تولید انرژی و همچنین در صنعت، بهداشت، کشاورزی، امنیت غذایی و تجارت استفاده می شود اما مهمترین فایده دانش هسته ای در کشور ما تقویت اعتماد به نفس ملی بود.

پیشرفتها و دستاوردهای هسته ای که تا به امروز به دست آمده اند، در واقع بشارت و مژده ای برای ملت ایران است که می توانند راههای منتهی به قله های رفیع علم و فناوری را بپیمایند، بنابراین حرکت علمی هسته ای، به هیچ وجه نباید متوقف و یا حتی کُند شود.

رهبر انقلاب اسلامی خطاب به متخصصان و دانشمندان :راهی را که شما آغاز کرده اید باید با جدیت و قدرت تمام ادامه یابد زیرا کشور نیازمند پیشرفت در علم و فناوری بویژه فناوری هسته ای است.

اگر حرکت علمی در فناوری هسته ای با قدرت و جدیت ادامه یابد، طیف متنوعی از فناوریها، با شتاب، بوجود خواهد آمد.

پیشرفتهای دفاعی و بیوتکنولوژی کشور نمونه های دیگری از توانایی های استعدادهای جوان کشوراست.این روحیه باید در مجموعه سازمان انرژی اتمی حفظ و تقویت شود و این سازمان باید در مورد دستاوردهای علمی خود نیز تعصب داشته باشد.

دسترسی سریع