نخستین بازی آبی پوشان پایتخت در لیگ بیست ویکم

در ادامه هفته اول رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران؛امروز دو استقلالی به مصاف یکدیگر می روند

1400/07/28
|
12:15

یکی از حساس‌ترین رقابت‌های این هفته باید استقلال و هوادار رودرروی یکدیگر قرار گیرند.شاگردان فرهاد مجیدی، چهارشنبه، 28 مهرماه از ساعت 18 در ورزشگاه آزادی پذیرای شاگردان عنایتی خواهندبود.

هواداران استقلال امیدوارند با فرهاد مجیدی به قهرمانی لیگ برتر برسند و به قهرمانی‌های پی در پی پرسپولیس طی سال‌های اخیر پایان بدهند. شاگردان مجیدی پس از حواشی زیادی که در تابستان امسال از سر گذراندند با تغییرات زیادی در نفرات مواجه شدند. باید دید فرهاد مجیدی که به تازگی با مدیران آبی‌پوشان قرارداد سه ساله امضا کرده است می‌تواند در پایان این لیگ جز مدعیان قهرمانی باشد یا خیر.

لیست 20نفره استقلال در مصاف با هوادار
بر این اساس حسین حسینی، رشید مظاهری، سیاوش یزدانی، محمد دانشگر، حسین مرادمند، وریا غفوری، جعفر سلمانی، بابک مرادی، کوین یامگا، مهدی مهدی پور، سعید مهری، زبیر نیک نفس، آرش رضاوند، روزبه چشمی، رضا آذری، امیرعلی صادقی، سبحان خاقانی، امین قاسمی نژاد، ارسلان مطهری، آرمان رمضانی، محمدرضا آزادی، امیرحسین حسین زاده و عارف آقاسی 20 بازیکنی هستند که در لیست 20 نفره استقلال برای دیدار با هوادار قرار گرفتند.
حضور روزبه چشمی وکوین یامگا دو بازیکنی که به تازگی به استقلال اضافه شده اند در لیست 20 نفره از نکات قابل توجه است.
مهدی مهدی پور که گفته می شد به دلیل مصدومیت دیدار با هوادار را از دست داده، در لیست استقلال قرار گرفته است.

ترکیب احتمالی استقلال برابر هوادار
حسین حسینی، عارف آقاسی، محمد دانشگر، محمدحسین مرادمند، جعفر سلمانی، وریا غفوری، آرش رضاوند، امیر حسین حسین زاده، زبیر نیک نفس، ارسلان مطهری و امین قاسمی‌نژاد.

اما مسابقات لیگ برتر با حاشیه ای آغاز شد؛وحید صالحی داور لیگ برتر از دلالی در داوری ها پرده برداشت
وحید صالحی مدعی شد دلال ها درست مثل بازیکنان و مربی، چیدمان داوران را هم شکل می دهند و این موضوع روز به روز در فوتبال ایران بیشتر از گذشته می شود.
وحید صالحی گفت:من تا همین فصل گذشته، اصلا علت اینکه از این موضوع آگاه شدم این بود که آقایی آمد در دایرکت اینستاگرام من و از من خواست که با این ترفند که من برای شما بازی لیگ برتر می گیرم. و گفت چون من خودم پیشرفت نکردم، همیشه در وجودم این است که کسانی که به حقشان نرسیده اند، به حقشان برسند. گذشت و گذشت و اسامی چندین داور را آوردند در مکالماتی که با هم داشتیم و بعد مکالمات را در واتس اپ انجام دادند. بعد از چند وقت که گذشت، یک بازی را گفتند که این بازی را من برای تو گرفتم. بعد از اینکه ابلاغ را گرفتم، به من گفتند که من مشاور این تیم هستم و بازیکن این تیم بوده ام. این یک پیام برای من داشت. من متوجه شدم که اگر قرار است این بازی را قضاوت کنم، بازی در سطح جام حذفی بود و ایشان از شما توقع دارد. از آن جایی که هرکسی یک شیوه زندگی را در پیش می گیرد، حالا لطف خدا من رفتم و قضاوت خودم را کردم. دوتا بازیکن آن تیم را اخراج کردم. البته آن تیم برد. یکی از اخراجی ها دقیقه 44 بود و دیگری 88. ایشان که منتسب به آن تیم بود، آمد به من گفت دیدید که من از شما چیزی نمی خواستم، شما به نفع ما نمی خواهید بگیرید. فقط به ضرر ما نگیر. در صورتی که این حرف برای من که 20 سال قضاوت کردم، متوجه ام که این حرف در پاک ترین حالت ممکن یعنی ایشان از ما تقاضا دارد که 50-50 را به نفع شان بگیرم. حالا من یک مثال می زنم. تیم مس کرمان با آلومینیوم اراک دو فصل گذشته به خاطر یک گل به لیگ برتر صعود نکرد. اگر دقت کنید، اگر شما فکر کنید که دلال ها داورهای تیم شما را بچینند، اولین حسنی که برای تیم شما دارد این است که خیالتان به عنوان مربی راحت است، بازیکن خیالش راحت است، سر همین ماجرای 50-50 خیال برخی مربیان و بازیکنان از داوری راحت است. یک امنیت خاطر پیدا می کنند، می دانند که 50-50 را اگر قرار باشد اخطار ندهد، می تواند ندهد. دستش باز است. این که عرض می کنم در سالم ترین حالت ممکن است که خودش هم فساد دارد و من به شما می گویم که این امنیت خاطری که برای مربی و بازیکن ایجاد می کند، به عنوان مثال بازیکنی که قرار است 4 جلسه کارت بگیرد و محروم شود، چون داورهایی بودند که با ایشان مهربان بودند، باعث می شود 7 جلسه بازی کند، 8 جلسه بازی کند. بازیکن باکیفیت در اختیار تیم و مربی می ماند. جمع همه این اتفاقات می شود همان یک گلی که تکلیف دو تیم را مشخص می کند. یک تیم می رود به لیگ برتر و یک تیم نمی رود. من اسمی از تیم یا بازیکنی نمی آورم ولی نهادهای امنیتی، اطلاعاتی، کمیته اخلاق، حراست فدراسیون و ... بخواهند من در خدمتشان هستم با مستنداتی که دارم.


دسترسی سریع