گزیده اخبار روز

خبر کوتاه روز

1400/07/29
|
20:23

-وعده زهره الهیان نماینده مجلس در جهت افزایش جمعیت
این نماینده مجلس در این خصوص بیان داشت: طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده مجلس وعده های تشویقی جدیدی را برای خانواده‌ها در مقابل فرزند آوری داده است که به مهمترینن آنها اشاره نمودند.
زهره الهیان گفت: در طرح جوانی جمعیت، برای تولد نوزاد اول 10 میلیون تومان ، دوم 20 میلیون تومان ، سوم 30 میلیون تومان در هنگام تولد هدیه داده می شود.همچنین در شهر ها وشهرستان ها به هر خانواده دارای 3 فرزند به مقدار 200 متر زمین اهدا می شود.
-دیدار ابراهیم رئیسی با نمایندگان آذربایجان غربی وشرقی
رئیس جمهور امروز در دیداری با نمایندگان آذربایجان غربی و شرقی که استاندارهای جدید این دو استان نیز دز این جلسه حضور داشتند به بحث و گفتگو پرداختند.
از جمله مسائل اصلی این دیدار میتوان به بحث های در مورد آب استان ها،کشاورزی،بازار های مرزی،زیر ساخت ها،صنعت و معدن،محیط زیست که شامل خشکی دریاچه ارومیه نیز می شود و همچنین راه های مواصلاتی و ریلی این دو استان اشاره کرد که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت که استاندار ها و نمایندگان دو استان از ابراهیم رئیسی در خواست کمک و حمایت را در جهت رفع این مشکلات داشتند.
ابراهیم رئیسی در پایان به دو نماینده و استاندار ها اشاره کرد که سفرهای استانی بنده و دولت صرف این موضوع نیست که فقط برویم کلنگ بزنیم یا افتتاح انجام دهیم هدف ما از این سفرها مشکلات مردم و تکمیل کردن پروژه های نیمه کاره واشتغال جوانان است.
-تکذیب شایعه افزایش قیمت بنزین14 هزار تومانی
فاطمه کاهی سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در این خصوص بیان کردند که هرگونه تصمیم‌گیری در باره این موضوع برعهده دولت بوده و مجلس هم تصویب آن را بر عهده دارد. شرکت پخش تنها اجرا کننده تصویب های دولت است.
چند روزی است که شایعاتی در خصوص گرانی بنزین تا مبلغ لیتری 14 هزار تومان در فضای مجازی دست به دست می شود که نگرانی های خاصی برای مردم به وجود آورده اسک که سخنگوی شرکت لی فرآورده های نفتی ایران ضمن رد وتکذیب این شایعه عنوان داشتند که پیشنهاداتی به دولت درباره نرخ ارز و یارانه‌های پنهان و آشکار و اصلاح ساختار بودجه ارائه داده ایم اما این‌که در نهایت چه تصمیمی گرفته شود وضیفه دولت است.
-شایعه پلمپ بورس تهران توسط شهرداری
رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل این سازمان اعلام کرد بورس تهران پلمب نشده و تنها «درب پارکینگ مدیران» بورس به صورت موقت پلمب شده است.
بامداد امروز پنجشنبه 29 مهر 1400، شهرداری تهران با حضور برخی مقامات شهرداری منطقه 2 ساختمان بورس تهران را پلمب کرد. دلیل این کار هم بدهی یکهزار میلیارد تومانی بورس به شهرداری اعلام شده است.
این بدهی به دلیل ساخت ساختمان جدید بورس در میدان کاج سعادت‌آباد بوده که هزینه‌های شهرداری آن پرداخت نشده است. با این حال باید دید آیا این ساختمان تا روز شنبه و بازگشایی مجدد معاملات بازار سهام بازگشایی می‌شود یا خیر.

دسترسی سریع