گزیده اخبار روز

اخبار کوتاه روز

1400/08/01
|
14:19

-در مقابل موج جدید کرونا بی تفاوتی نداشته باشیم
ابراهیم رئیسی با بیان اینکه مهم‌تر از تعداد دز واکسن های تزریقی، صیانت از سلامت مردم است، گفت: خرسندی افکار عمومی در موفقیت مقابله با کرونا یک ضرورت است و باید تلاش کرد سطح رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از شیب نزولی به صعودی برگردد.

-نحوه حضور و دورکاری کارکنان و مادران کودکان زیر 6 سال
طبق اعلام سازمان اداری و استخدامی، گر چه بخشنامه دورکاری در دوران کرونا لغو شده اما همچنان دستگاه‌ها می‌توانند به استناد مصوبه هیات وزیران در سال 1389 و به صلاحدید خود نحوه دورکاری و حضور کارکنان را تعیین کنند. این در حالی است که در آینده بخشنامه‌ای در مورد جریان حضور کارکنان در مناطق با رنگ‌های مختلف تدوین و صادر می‌شود که فقط خاص کرونا نیست و سایر اوضاع بحرانی از جمله آلودگی هوا را نیز در بر می‌گیرد.

-هفته اول لیگ برتر فوتبال؛ فولاد - پرسپولیس
در آخرین دیدار هفته نخست لیگ برتر فوتبال ایران، فولاد خوزستان میزبان پرسپولیس بود که این دیدار در نهایت با برتری 3 بر یک پرسپولیس به پایان رسید.

-اطلاعیه برای پر مصرف های برقی پایتخت
طرح هوشمندسازی کنتورهای برق در تهران با عزم جدی تری در مرحله اجرا قرار گرفته و آنطور که سرپرست شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ اعلام کرده است پایش هوشمند مصرف برق مشترکان پرمصرف در پایتخت انجام می شود.

- 8 روز آلودگی هوای تهران در مهر ماه
اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد که کیفیت هوای تهران در مهر ماه امسال هشت روز در شرایط آلوده قرار داشت و آلاینده شاخص طی این روزها «ذرات معلق» بود.

-دلیل عدم صادر شدن مجوز تزریق اضطراری واکسن اسپوتنیکِ تولید ایران
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: به منظور صدور مجوز مصرف یک واکسن، تولیدکننده‌ باید مستندات لازم را به سازمان غذا و دارو ارائه کند. شرکت اکتوور بخشی از اطلاعات مورد نیاز را به این سازمان ارائه کرده اما دو مورد از آن باقی مانده است که در صورت ارائه آن روند صدور مجوز طی خواهد شد.

-لحظات حساس برای پابرجا ماندن برجام
روز گذشته فرانسه در نشست فرستادگان ایالات متحده و اروپا در پاریس خوستار توقف «فعالیت‌های تازه و بی‌سابقه هسته‌ای ایران» شد و این کشور را به بازگشت سریع به مذاکرات فراخواند.

-واکنش سریع دادستان استان به ماجرای سیلی خوردن استاندار جدید آذربایجان شرقی
گفته می‌شود فرد حمله کننده به استاندار جدید آذربایجان شرقی، یکی از کارکنان سپاه عاشوراست و بنا بر دلایل شخصی این اقدام را انجام داده است.بابک محبوب علیلو ضمن ابراز تاسف از این اتفاق گفت: بلافاصله پس از پایان جلسه تودیع و معارفه استانداران پیشین و جدید آذربایجان شرقی در تالار اجتماعات مصلای تبریز، دستور فوری برای بررسی ابعاد مختلف این حادثه از سوی دادستانی صادر شد.

دسترسی سریع