پایان اعزام حجاج ایرانی

مسئول عملیات حج شركت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اعلام كرد كه تا شب گذشته حدود 27 هزار زائر ایرانی به خانه خدا اعزام شدند و متوسط تاخیر پروازها روند كاهشی داشته به 61 دقیقه رسیده است.

1401/04/12
|
08:55
|

غلامرضا رستمیان مسئول عملیات حج شركت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران : تا ساعات پایانی شب گذشته (شنبه 11 تیر ماه) 21 روز از آغاز عملیات پرواز حجاج گذشته است و در این ایام 111 پرواز از فرودگاه‌های اردبیل، اصفهان، ارومیه، اهواز، بندرعباس، بوشهر، بیرجند، تبریز، ساری، شیراز، كرمان، گرگان، مشهد، یزد، زاهدان، زنجان و همدان انجام شد. با این تعداد پرواز 27 هزار و 349 مسافر با 495 هزار و 142 كیلوگرم بار به خانه خدا اعزام شدند.

وی با بیان اینكه این آمار بدون محاسبه آمار پروازهای حج شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) است، افزود: پروازهای حج در فرودگاه‌های زاهدان و امام خمینی هنوز به پایان نرسیده و صبح امروز با انجام سه پرواز از زهدان و فرودگاه امام خمینی تمام خواهد شد.

مسئول عملیات حج شركت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینكه 29 درصد از پروازهای حج از فرودگاه‌ امام خمینی (ره) و 71 درصد از 17 فرودگاه دیگر انجام شده است، ادامه داد: امروز 781 زائر از زاهدان و 780 زائر از فرودگاه امام خمینی (ره) در قالب شش پرواز به عربستان اعزام خواهند شد و با این حساب 40 هزار زائر ایرانی در حج امسال به خانه خدا خواهند رفت. همچنین 23 تیر ماه پرواز بازگشت حج امسال به كشور نیز انجام می‌شود.

رستمیان همه پروازهای حج امسال با مسئولیت شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام شده و عربستان پروازی در این زمینه انجام نداده است، گفت: متوسط تاخیر این پروازها حدود 61 دقیقه بوده است كه به نسبت سال‌های گذشته این تاخیرها كاهش محسوسی داشته و حتی نسبت به پروازهای روزها و هفته گذشته روند كاهشی را نشان می‌دهد. البته ایده‌آل این است كه پروازهای حج با كمترین زمان تاخیر انجام شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینكه آیا حجاج ایرانی شكایت یا گلایه‌ای را مطرح كرده‌اند و شما در این زمینه چه اقدامی انجام خواهید داد، گفت: تا شب گذشته هیچ شكایت یا گزارشی از نارضایتی زائران دریافت نكردیم و در این روزها به غیر از پرواز اصفهان در ابتدای اعزام حجاج و پرواز مشهد تاخیر چندانی در این پروازها نداشتیم و حجاج ایرانی نسبتا رضایت داشتند.

دسترسی سریع