افزایش موفقیت در درمان ناباروری با طب ایرانی

رئیس اداره جوانی جمعیت وزارت بهداشت گفت: استفاده از طب ایرانی در پیشگیری، شناسایی و درمان ناباروری سبب كاهش هزینه‌های درمان می شود.

1401/04/12
|
10:34
|

به گزارش رادیو پیام از خبرگزاری صدا وسیما، جباری با اشاره به این‌كه بیش از 3 میلیون و 200 زوج نابارور در كشور داریم، از بالا بودن آمار ناباروری در كشور ابراز تأسف كرد و گفت: بسیاری از افراد مبتلا به ناباروری نیازی به اقدامات گران‌قیمت برای درمان ندارند و با اقدامات درمانی ساده مشكل ناباروری آن‌ها درمان می‌شود.

وی افزود: یكی از محور‌هایی كه در جوانی جمعیت نقش اساسی دارد، سلامت است و در این محور سبك زندگی نقش ویژه و مهمی دارد.

رئیس اداره جوانی جمعیت وزارت بهداشت تصریح كرد: تدابیر طب ایرانی در حفظ و ارتقاء سلامت نقش بسیار مهمی دارد و اگر از این ظرفیت به‌خوبی استفاده كنیم، در بحث پیشگیری، شناسایی و درمان بیماری‌ها به‌خصوص ناباروری بسیار مؤثر است.

وی ادامه داد: تحقیقات متعدد ثابت كرده است كه طب ایرانی می‌تواند میزان موفقیت درمان‌های ناباروری را افزایش دهد بنابراین ما می‌توانیم در مسیر درمان ناباروری كنار طب مدرن از روش‌های طب ایرانی نیز بهره ببریم.

جباری خاطرنشان كرد: استفاده از ظرفیت‌های طب ایرانی در درمان ناباروری در قانون هم دیده شده است به‌ویژه در مراكز درمان ناباروری در سطح 2، كل دانشگاه‌ها ملزم شده‌اند كنار متخصصین طب رایج از متخصصین طب ایرانی هم در درمان استفاده كنند تا ان‌شاءالله به‌زودی شاهد كاهش آمار ناباروری در كشور باشیم.

دسترسی سریع