اعلام تدابیر ترافیكی پلیس راهور پایتخت برای تاسوعا و عاشورای حسینی

رییس پلیس راهور تهران بزرگ تمهیدات ترافیكی تاسوعا و عاشورای حسینی در معابر پایتخت را اعلام كرد.

1402/05/04
|
09:45
|


به گزارش رادیو پیام از ایسنا، سردار محمدحسین حمیدی با تسلیت به‌مناسبت فرا رسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی به تمهیدات ترافیكی پلیس برای این ایام پرداخت و گفت: در این ایام، تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ، به‌صورت صددرصدی در آماده‌باش بوده و در مقابل حسینیه‌ها و تكایا در شب و روز حضور خواهند داشت، همچنین با دسته‌جات عزاداری در حین حركت نیز همراه هستند.

وی افزود: همچنین در این ایام محدودیت و ممنوعیت حركت و تردد نداریم و اما در برخی محل‌های برگزاری مراسم با رعایت نكات ایمنی و تعیین مسیرهای جایگزین در صورت نیاز محدودیت تردد به صورت مقطعی اعمال خواهد شد. برخی مواقع پلیس مجبور می شود برخی از محدودیت‌های ترافیكی را به صورت مقطعی در معابر اعمال كند كه این امر با هدف تخلیه بار ترافیك در پایان مراسمات انجام می‌شود. در صورت اجرای چنین طرح‌هایی خودروها به مسیرها و معابر دیگر هدایت می‌شود اما لازم است كه مردم عزیز حتما همكاری لازم را با تیم‌ها و ماموران پلیس راهور تهران بزرگ داشته باشند.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ به موضوع پارك خودروها نیز اشاره كرد و گفت: شهروندان حتما برای پارك وسایل نقلیه خود در اطراف مراكز برگزاری عزاداری از پارك مورب استفاده كنند و تا حد امكان قسمت عقب وسیله نقلیه به سمت پیاده رو و جلوی خودرو به سمت خیابان باشد تا بتوانند در موقع خروج به‌راحتی اقدام به حركت و خارج شدن از محل كنند.

حمیدی با بیان اینكه اكثر شهروندان و عزادارانی كه در مراسمات محرم شركت می‌كنند لباس‌های تیره و مشكی بر تن دارند، گفت: در همین راستا درخواست می كنیم در مواقعی كه از معابر در حال تردد هستند با احتیاط كامل تردد كرده و از محل روشن برای عبور خود بهره ببرند و هیچگاه از عرض معابر به ناگاه حركت نكنند تا رانندگان عبوری بتوانند آنها را بهتر ببینند، رانندگان نیز با دقت بیشتری در این ایام رانندگی كنند.

وی گفت: به راكبین موتورسیكلت توصیه می‌شود در زمان تردد دقت بیشتری داشته و در طول شب با توجه كافی به جلو حركت كنند و از اقداماتی مانند صحبت با تلفن همراه و خوردن و آشامیدن جدا خودداری كنند تا باعث برخورد نشود.

حمیدی گفت: بعد از اتمام مراسم‌ها نیز شهروندان برای رسیدن به مقصد عجله نكنند چرا كه در این زمان معابر هم خلوت هستند و این خلوتی شاید باعث شود كه آنها با سرعت زیاد رانندگی كنند. توصیه می شود شهروندان با آرامش خاطر و با احتیاط و با سرعت مجاز حتی كمتر از سرعت‌های مقرره تردد كنند.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ همچنین گفت: عده اندكی ممكن است با اقداماتی نظیر گِل‌مالی روی پلاك خودرو، اقدام به پوشش پلاك كنند، این كار، ایمنی تردد را كم می‌كند چرا كه این اقدامات از نظر قوانین راهنمایی و رانندگی تخلف است و بر همین اساس عوامل راهور در محل راننده را ملزم به رفع مشكل خواهند كرد. به طوركلی گل مالی یا هرگونه طرح و نوشته نباید روی پلاك را پوشانده یا مانع دید رانندگان شود.

وی با بیان اینكه لازم است مسئولین موكب ها و ایستگاه‌های صلواتی حتما علائم ایمنی و هشداردهنده برای آشكار سازی محل موكب را نصب كنند، گفت: همچنین در هنگام پذیرایی هم باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی كنند كه ترافیك كمتری ایجاد شود. در هنگام پذیرایی هم اگر ترافیك ایجاد شد كمی صبر كرده و این كار را تا زمان روان شدن تردد به صورت مقطعی انجام دهند.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ خاطرنشان كرد: در دوشب تاسوعا و عاشورا، تردد كامیون ها برای حمل و نقل بار تا ساعت دو بامداد ممنوع خواهد بود و آنها از ساعت دو بامداد به بعد می‌توانند در سطح معابر پایتخت تردد كنند. همچنین در ایام عاشورا و تاسوعا فعالیت‌های عمرانی تعطیل خواهد شد و اجازه حفاری داده نخواهد شد تا ما نیز بتوانیم برای برگزاری هر چه بهتر این مراسمات كمكی كرده باشیم.

دسترسی سریع