صبح امروز؛ جشن شكوفه‌ها در مدارس سراسر كشور آغاز شد

جشن شكوفه‌ها برای دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی امروز (چهارشنبه 29 شهریور) برگزار می‌شود و سال تحصیلی 1403 - 1402 نیز به‌ طور رسمی و با انرژی و نشاط از شنبه (اول مهر) برای تمام دانش‌آموزان كشور آغاز خواهد شد.

1402/06/29
|
09:05
|

به گزارش رادیو پیام ، كم‌كم به روز‌های پایانی شهریور و اتمام تعطیلات تابستانی نزدیك می‌شویم و بوی ماه مهر و مدرسه و سال تحصیلی به مشام می‌رسد.

دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی طبق سنت همه‌ساله، زودتر از سایر دانش‌آموزان روانه مدرسه شده و لذت تحصیل را می‌چشند.

امسال نیز سال تحصیلی برای نوآموزان اول ابتدایی از امروز (چهارشنبه 29 شهریور) آغاز می‌شود و یك میلیون و 700 هزار دانش‌آموز پایه اول ابتدایی، سال تحصیلی خود را در قالب جشن شكوفه‌ها آغاز می‌كنند.

‌طبق قانون و تاكید وزیر آموزش و پرورش روز شنبه (اول مهر) سال تحصیلی 1403 – 1402 به‌صورت رسمی در سراسر كشور آغاز می‌شود.

همچنین به جز كلاس‌اولی‌ها، كلاس هفتمی‌ها نیز از امروز (چهارشنبه 29 مهر) به مدرسه می‌روند تا در «جشن جوانه‌ها» كه مختص پایه هفتم است، شركت كنند.

جشن «شكوفه‌ها» و «جوانه‌ها» امروز برگزار می‌شود‌با توجه به اتمام فرآیند ثبت‌نام دانش‌آموزان، امسال تعداد كل دانش‌آموزان در تمامی مقاطع و پایه‌های تحصیلی 16 میلیون و 700 هزار نفر پیش‌بینی شده است.

طبق بخشنامه‌های وزارت آموزش و پرورش، بچه‌هایی كه تا مهر امسال به 6 سال تمام می‌رسند، می‌توانند در پایه اول ابتدایی ثبت‌نام كنند، اما امسال به آن دسته از دانش‌آموزان متولد مهر كه در سال گذشته، پیش‌دبستانی را در مراكز مورد تایید وزارت آموزش و پرورش گذرانده‌اند نیز اجازه ثبت‌نام در پایه اول ابتدایی داده شده است. البته این امر به شرط دارا بودن ظرفیت مدارس است.

دسترسی سریع