سخنگوی سپاه: دشمن فهمیده كه نمی‌تواند موشك، پهپاد و شناور را از ما بگیرد

دشمن به این نتیجه رسیده كه نمی‌تواند موشك، پهپاد و شناور را از دست ما بگیرد بنابراین می‌خواهد بر روح و روان ملت ما با ابزار رسانه و جنگ تركیبی تأثیر بگذارد.

1402/07/03
|
15:39
|

سردار رمضان شریف سخنگو و معاون روابط عمومی كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در همایش روایت فتح قله با موضوع جهاد تبیین و امیدآفرینی با اشاره به توجه به برخی مسائل ساده اما پراهمیت در حوزه سواد رسانه اظهار داشت: یكی از ویژگی‌ها در تعریف‌ انسان باسواد در سازمان فرهنگی ملل متحد(یونسكو) داشتن سواد رسانه عموم جامعه است چراكه بی‌توجهی به این موضوع باعث ضربه خوردن از همین ناحیه می‌شود.

وی افزود: ما هنوز نمی‌خواهیم بپذیریم كه هر رسانه‌ای كه خبر تولید می‌كند صاحب و دستور كار دارد؛ بی‌بی‌سی صاحبی به نام انگلستان دارد و كافرمای اینترنشنال برای مقابله با انقلاب و كشور عزیزمان صهیونیست‌ها هستند؛ با دانستن همین موارد ساده، بسیاری از راه را رفته‌ایم.

سردار شریف ادامه داد: آن‌ها تلاش می‌كنند تمام داشته‌ها و نقاط قوت ما را زیر سوال ببرند و با برجسته‌سازی حواشی، یك عملیات روانی مداوم و پیوسته با نیروی كار حرفه‌ای راه بیاندازند، همان‌طور كه در سال گذشته، با سوءاستفاده از همین خلأهای ساده، اغتشاشات را به راه انداختند.

سخنگوی سپاه گفت: با تحلیل خوب همین موضوع به قدرت جمهوری اسلامی پی می‌بریم، قدرت فرهنگی و سرمایه اجتماعی بزرگی در این كشور نهفته است كه در مقابل این تهاجم سازمان یافته، حرفه‌ای و مداوم دشمن تاب آورده است؛ 5٠ میلیون نفر از جامعه‌ای كه در مقابل این حجم از كار رسانه‌ای گسترده مقاومت كرده، دوران دفاع مقدس را لمس نكرده، دوران ستمشاهی و مبارزات امام‌(ره) را به چشم ندیده و مفهومی تحت عنوان سلطه آمریكا توسط 130 هزار مستشارش در این كشور برایش ملموس نیست و این عظمت كار امام (ره) را در بهمن 5٧ نشان می‌دهد كه توانست این كشور را با تمام دارایی‌هایش از حلقوم آمریكا و انگلیس بیرون بكشد.

شریف با بیان اینكه دفاع مقدس، سربلندترین رویارویی قرن اخیر بوده است گفت: هفته دفاع مقدس فرصت انتقال طلایی است تا جانبازان شیمیایی و فرماندهان هستند داستان گازهای خردل آلمانی را به نسل جدید تشریح كنند كه شاهد این نباشیم كه رئیس جمهور آلمان و فرانسه از یك خبرنگار و یك فوتبالیست دون پایه حمایت كنند و به گفته خودشان بخواهند به ملت ایران كمك كنند؛ مردم ایران كمك شما را با پوست و خون و استخوانشان در زمان دفاع مقدس درك كرده‌اند.

معاون روابط عمومی كل سپاه عنوان كرد: تبدیل تهدیدها به فرصت‌های طلایی باعث شد كه امروز فرمانده نیروی دریایی سپاه با تمام اعتقاد و ایمان قلبی بگوید خلیج فارس در دست ما و امنیت آن بر عهده ماست و ما قادر به تأمین این امنیت هستیم و دشمن در مقابل این بیان، سكوت می‌كند چرا كه آن را فهم كرده است.

شریف با اشاره به تعبیر رهبر معظم انقلاب كه فرمودند: «ما به قله نزدیكیم» بیان كرد: كسانی كه با ظرافت كار خبری و عملیات روانی و برقراری ارتباط با عاطفه مردم سر‌و‌كار دارند این مفهوم را به خوبی می‌دانند؛ تلاش كنیم موفقیت‌ها را بگوییم چرا كه هیچ نیازی به بزرگنمایی نداریم زیرا گنجینه دفاع مقدس و راه پیموده شده در این چهل و اندی سال، منبع عظیم الهام بخشی برای سرپا نگه داشتن افكار عمومی است.

سخنگوی سپاه گفت: دشمنان با تصوری كه در زمان جنگ داشتند خواستند ملت ما را به زانو دربیاورند اما علی‌رغم همه دست و پایی كه می‌زنند صادقانه باید اعتراف كنند كه در مقابل عظمت این ملت زانو زده‌اند و اغتشاشات سال گذشته بسیاری از مسائل را ثابت كرد.

وی با اشاره به متفاوت بودن شرایط كنونی جامعه ادامه داد: دشمن به این نتیجه رسیده است كه نمی‌تواند موشك، پهپاد و شناور را از دست ما بگیرد بنابراین می‌خواهد بر روح و روان ملت ما با ابزار رسانه و جنگ تركیبی تأثیر بگذارد؛ تلاش كنیم در این عرصه، با حرفه‌ای شدن، نه تنها مقاومت كرده بلكه از همین ناحیه به دشمن حمله كنیم.

دسترسی سریع