ارائه لایحه بودجه سال آینده به مجلس، سه شنبه

رئیس جمهور از ارائه لایحه بودجه سال آینده به مجلس در روز سه شنبه خبر داد و رعایت اصل 75 قانون اساسی مبنی بر همخوانی منابع و مصارف بودجه از سوی همه دستگاه‌ها و نهاد‌ها را یك ضرورت قطعی دانست.

1402/08/29
|
06:52
|

سید ابراهیم رئیسی در جلسه عصر امروز یكشنبه هیئت دولت با تشریح روند تدوین لایحه بودجه 1403، از ارائه لایحه بودجه به مجلس شورای اسلامی در روز سه شنبه خبر داد.
رئیس جمهور همچنین با اشاره به تاكیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر رعایت اصل 75 قانون اساسی مبنی بر همخوانی منابع و مصارف بودجه، عمل به این اصل مهم قانون اساسی در پرهیز از تخصیص بودجه برای مصارفی كه منابع پایدار برای آن پیش بینی نشده را ضرورتی قطعی برای همه دستگاه‌ها و نهاد‌ها دانست.
آقای رئیسی در ابتدای این جلسه ضمن تبریك ولادت با سعادت حضرت زینب كبری (س) روز پرستار و همزمانی آن با سالروز اعلام فتح بزرگ رزمندگان اسلام و پایان داعش در عراق و سوریه توسط سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، برای رزمندگان مقاومت فلسطینی نیز در پیروزی بر بانیان و حامیان داعش در فلسطین اشغالی از خدای متعال نصرت و پیروزی مسئلت كرد.
پیش از سخنان رئیسی جمهور برخی از اعضای كابینه گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده در راستای ماموریت‌ها و وظایف وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مربوطه ارائه كردند.
رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت از هماهنگی جهت حضور برخی از اعضای كابینه در دانشگاه‌ها در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی خبر داد و گفت‌: به مناسبت روز بسیج، برای حضور حدود 16 نفر از اعضای محترم هیئت دولت در جمع دانشجویان دانشگاه‌های تهران و امیركبیر هماهنگی صورت گرفته است.
فرزین رئیس كل بانك مركزی از توافق با دكتر علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت برای تأمین ارز واردات خودرو‌های برقی تاكسی، ون و اتوبوس خبر داد.
علیرضا زاكانی شهردار تهران نیز گزارشی از نحوه آماده‌سازی متروی پرند ارائه كرد و گفت: روز گذشته تست گرم متروی پرند انجام شده و این خط ریلی شهری آماده افتتاح و بهره برداری است.
زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گزارشی به ایجاد 60 هزار شغل دانش‌بنیان طی دو سال و نیم گذشته در دولت مردمی با استفاده از ظرفیت شركت‌های دانش بنیان و پارك‌های علم و فناوری اشاره كرد و گفت: در این دولت همچنین تعداد مجلات بین‌المللی ایران به عدد 364 رسیده كه در تلاش هستیم تا پایان این دولت، به 500 مجله افزایش یاید.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از حمایت ویژه دولت از مجلات فارسی و انگلیسی كه تحت نمایه بین‌المللی درآمده‌اند خبر داد و گفت‌: وزارت علوم برای حمایت از مجلات فارسی 500 میلیون تومان و برای مجلات انگلیسی 300 میلیون تومان در نظر گرفته است.
نیكبخت وزیر جهادكشاورزی نیز در این جلسه گزارشی از پیشرفت فیزیكی 4 هزار 589 طرح صنایع تبدیلی ارائه كرد و گفت‌: با بهره‌برداری از این واحد‌ها 150 هزار اشتغال مستقیم ایجاد و نزدیك 30 میلیون تن محصول خام فرآوری خواهد شد كه نقش مهمی در صادرات و ارزآوری و مخصوصاً كاهش ضایعات و هدررفت محصولات خواهد داشت.

دسترسی سریع