بسیج ستون اصلی برای اثبات كارآمدی دین در اداره جامعه است

رئیس مجلس در گردهمایی بزرگ پاسداران و بسیجیان سپاه حضرت محمد رسول (ص) تهران بزرگ­ ­ تاكید كرد: ما فرزندان انقلاب یك رسالت داریم و آن اثبات كارآمدی دین در اداره جامعه است كه من همواره بر آن تأكید دارم و ستون اصلی این مسئله نیز بسیج است.

1402/09/04
|
17:54
|

آقای ­­قالیباف در گردهمایی بزرگ پاسداران و بسیجیان سپاه حضرت محمد رسول (ص) تهران بزرگ با عنوان «بسیج امید ملت ایران» كه صبح امروز (شنبه 4 آذرماه) در پادگان حضرت ولیعصر (عج) برگزار شد با بیان اینكه خدا را شاكرم كه در قدمگاه شهدای بسیج حضور دارم گفت: گاهی سختی‌هایی ایجاد می‌شود كه هم در فضای اجتماعی و هم در جریان انقلاب اسلامی تأثیر می‌گذارد گاهی بار منفی جدی هم دارد، ولی این گرد و غبار‌ها در نهایت فرو می‌نشیند و عظمت و بزرگی گوهر گران‌بهای انقلاب اسلامی نمایان می‌شود.
بسیج ستون اصلی برای اثبات كارامدی دین در اداره جامعه است
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه وقتی رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌فرمایند ما در نزدیكی‌های فتح قله هستیم، برخی افراد كه به مكتب قرآن و اهل بیت (ع) و سنت‌های الهی اعتقاد ندارند، شاید چنین مطلبی را متوجه نمی‌شوند افزود: در نهایت مسیر انقلاب اسلامی به این نحو است كه برخی كه سست ایمان هستند، از جمع جدا خواهند شد و براساس سنت‌های الهی و همان چیزی كه در صدر اسلام رقم خورده است، صف مؤمنان از صف كفار جدا خواهد شد تا جبهه حق پیروز شود و ما نیز باید با همان مبانی صدر اسلام به عظمت انقلاب و اسلام بنگریم.
رئیس قوه مقننه كشورمان با بیان اینكه هدف امام خمینی (ره) از همان ابتدای نهضت ایستادگی در مقابل استكبار بود گفت: امام راحل از همان سال‌های آغاز مبارزه با رزیم پهلوی وقتی در مقابل كاپیتولاسیون ایستاد، عنوان كردند كه این دسیسه‌ها ریشه در توطئه رژیم صهیونیستی دارد و اسرائیل نیز دست نشانده آمریكا است؛ لذا همان زمان هدف امام (ره) پایه گذاری اسلام سیاسی مبتنی بر مبانی مكتب مهدویت بود. وی با بیان اینكه مبانی حركت امام (ره) برای منتظران واقعی است و منتظر واقعی كسی است كه صالح مصلح باشد و بسیجیان، پاسداران، مؤمنان و قاطبه مردم ما از این دسته بوده و منتظران واقعی هستند گفت: فرهنگ مبارزه با كسانی كه خوی حیوانی و شیطانی دارند و ظالم و جانی هستند و در مقابل جبهه حق ایستاده‌اند، در انقلاب ما وجود دارد و این مسیر به بركت شهدا، رهبر معظم انقلاب و مردم مقاوم بدون یك لحظه تردید و یك لحظه عقب نشینی با عظمت و قدرت ادامه دارد.
آقای قالیباف تأكید كرد: ما نه تنها از باور‌های ایدئولوژیك، دینی و قرآنی خود دست برنداشته‌ایم، بلكه منافع بزرگ استراتژیك و راهبردی در دنیا به دست آورده‌ایم.
رئیس نهاد قانونگذاری كشور با بیان اینكه هر یك از حوادث بین‌المللی از 15 خرداد 1342 و پس از انقلاب اسلامی با قبل از آن قابل قیاس نیست، اظهاركرد: اگر حوادث غزه را بررسی كنیم از سال 1948 میلادی تا سال 1979 كه انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، پیش از پیروزی انقلاب اسلامی جنگ اسرائیل با كشور‌های عربی و قومیت‌ها بود نه با باور‌های دینی و امت اسلامی، نه با همه آزادیخواهانی كه با ظلم مبارزه می‌كنند، نتیجه آن نیز این شد كه روز به روز مسئله فلسطین ضعیف‌تر شد و كشور‌های عربی در همه زمینه‌ها شكست خوردند و قرارداد‌هایی نظیر كمپ دیوید و اسلو منعقد شد.
قالیباف بیان كرد:، اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز برخلاف تحلیل جامعه شناسان صهیونیست كه می‌گفتند با گذشت هر دهه مسئله فلسطین به دلیل خروج نسل و دولت مستقر به فراموشی سپرده خواهد شد، شاهدیم كه مبتنی بر بیانات امام خمینی (ره) كه متكی بر مكتب الهی است، چنان قدرتی در ملت فلسطین ایجاد شده كه طی سال‌های اخیر شاهد جنگ 33 روزه، جنگ اخیر غزه و اتحاد بین اهل سنت و تشیع هستیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی، ایجاد داعش برای اسلام هراسی را یكی از راه‌های مقابله غرب با این مكتب برشمرد و گفت: همه این مسائل را نسل جدید دیده است و پس از این نیز چنین اتفاقاتی تكرار خواهد شد، ولی این تحولات اسلام سیاسی، عظمت دین، مكتب الهی و تفاوت بین عقلانیت ابزاری و عقلانیت متصل به وحی را نشان داد. این مسائل؛ نشان از عظمت انقلاب و قدرت‌های مادی و معنوی آن است. وی تأكید كرد: در دنیایی كه كسی به آمریكا چپ نگاه نمی‌كند، گروه‌های مقاومت طی همین 50 روز گذشته چه بر سر پایگاه‌های آمریكایی آوردند و خودشان به تلفات و خسارات اذعان كردند و این قدرتی است كه در منطقه و سطح جهان ایستاده است. رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه همه این‌ها از بركت انقلاب اسلامی است گفت: ما بدون شك یكی از بازیگران عرصه جهانی و منطقه‌ای هستیم كه دوستان و دشمنان ما این مسئله را قبول دارند و این نشانی از عظمت انقلاب اسلامی است.
قالیباف گفت: البته باید بپذیریم آنچنانی كه در عرصه‌های بین‌المللی به موفقیت‌های بزرگ و خیره كننده رسیده‌ایم، در برخی مسائل داخلی مانند حوزه اقتصادی كارنامه قابل دفاعی نداریم. رئیس نهاد قانونگذاری كشورمان با بیان این كه دشمنان ما كینه‌های خیبر و بدری با ما دارند و به اشكال مختلف آن را نشان خواهند داد، ادامه داد: البته من این مسائل را تهدید نمی‌دانم و بار‌ها گفته‌ام در انقلاب اسلامی موضوعی به نام تهدید نداریم و معتقدم هر چه پیش روی ما است، همه فرصت بوده و این فرصت‌ها را باید به دو بخش تقسیم كنیم؛ فرصت‌هایی كه با ریسك همراه است و فرصت‌هایی كه بدون ریسك هستند و وظیفه ما این است كه از این فرصت‌ها استفاده كنیم.
وی با بیان اینكه از قضا فرصت‌های همراه با ریسك هم در بُعد مادی و هم در بُعد معنوی ما را با جهش جلو می‌برد تأكید كرد: در انقلاب اسلامی همواره اینگونه بوده و این تعبیر شهید سردار سلیمانی كه می‌گوید فرصت‌های ما از دل تهدیدات بیرون می‌آید، برگرفته از همین موضوع است و اتخاذ چنین تصمیماتی دل در گرو فرهنگ قرآن و سنت‌های الهی و دل در گرو اعتماد به مردم دارد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این كلام رهبر معظم انقلاب در سالگرد رحلت امام خمینی (ره) كه امام (ره) به خدا، خودش و مردم ایمان داشت گفت: ما نیازمند به این سه ایمان هستیم.
وی با بیان اینكه ما باید به بسیجی بودن و پاسدار بودنمان افتخار كنیم، تصریح كرد: در فرهنگ بسیجی نباید مردم را به سیاه و سفید وخاكستری یا پایین و بالا طبقه‌بندی كنیم؛ چنین چیزی در فرهنگ اهل بیت (ع) و انقلاب اسلامی نیست و ما باید به مردممان ایمان داشته باشیم و بدانیم كه پای انقلاب و مبانی آن ایستادن سطوح مختلفی دارد، اما ما باید همه مردم را مثل هم ببینیم.
رئیس قوه مقننه با ذكر خاطره‌ای از حضور خود در محضر رهبر معظم انقلاب در زمان فرماندهی نیروی انتظامی عنوان كرد: رهبر انقلاب آن زمان به من عنوان كردند كه شما در جایی قرار دارید كه مسئول امنیت مردم هستید و مكلفید امنیت را برای همه مردم تأمین كنید؛ همچنین عدالت را در امنیت رعایت كنید و فرقی بین افراد نگذارید.
وی اضافه كرد: رهبر انقلاب در ادامه تاكید خود، گفتند كه باید مثل خورشیدی باشید كه وقتی صبح طلوع می‌كند فارغ از اینكه افراد تا صبح عبادت خدا را كرده‌اند یا معصیت، نورش را بر همه می‌تاباند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهاركرد: اگر امروز در حوزه‌های دفاعی، امنیتی و بین‌المللی در اوج اقتدار و افتخار قرار داریم یكی از دلایل آن این است كه دل در گرو بیانات امام (ره) و رهبر انقلاب داشته‌ایم و در مسائل داخلی نیز برای رفع مشكلات باید چنین رویكردی داشته باشیم و گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی باشیم.
اقای قالیباف با بیان اینكه رهبر انقلاب دریكی از سخنرانی‌های سال‌های اخیر خود در حرم امام خمینی (ره) تأكید داشتند كه امام (ره)، امام تحول است افزود: این تحول باید در نظام اداری، نحوه حكمرانی، در آموزش و پرورش، در اقتصاد و در نظام بروكراسی كه امروز خود یك قوه مجزا و قوی‌تر از سه قوه موجود در كشور شده است شكل بگیرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دست به دست هم دهیم، دسته‌بندی‌ها را در جبهه انقلاب كنار بگذاریم و با فرهنگ دفاع مقدس حركت و برنامه هفتم را به درستی اجرا و ضعف‌ها را برطرف كنیم با اطلاعات و تجربه به شما عرض می‌كنم كه می‌توانیم بر مشكلات اقتصادی غلبه كنیم.
آقای قالیباف در پایان این نشست بار دیگر هفته بسیج را به بسیجیان دریادل تبریك گفت و عنوان كرد: ما فرزندان انقلاب یك رسالت داریم و آن اثبات كارآمدی دین در اداره جامعه است كه من همواره بر آن تأكید دارم و ستون اصلی این مسئله نیز بسیج است.

دسترسی سریع