نرخ تاكسی‌های اینترنتی تغییر نمی‌كند

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه صد و نود و پنجمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به وضع نرخ كرایه‌های تاكسی اینترنتی، گفت: هنوز قرار نیست اتفاقی در این خصوص رخ دهد و نرخ‌ها بر اساس قانون شورا باید تصویب شود.

1402/09/05
|
11:59
|

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: برای تغییر نرخ تاكسی یا شهرداری باید ورود كند و دستور دهد یا شورا. اما تاكنون چنین نبوده است؛ بنابراین سازمان تاكسیرانی نمی‌تواند در این زمینه ورود كند.
مهدی چمران با بیان اینكه پیش بینی شده تاكسی‌های برقی وارد كشور شود، افزود: این خودرو‌ها با شرایط خاصی وارد كشور خواهد شد و اگر 100 هزار دستگاه وارد شود، به احتمال 10 هزار دستگاه تاكسی سهم تهران خواهد بود.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اعلام اینكه اتوبوس با سواری متفاوت است،گفت: ورود این خودرو‌ها مدت‌ها زمان می‌برد و شاید یك سال طول بكشد وارد خطوط شوند. اتوبوس‌ها را نیز نمی‌توان سریع ساخت و وارد كرد. باید قطعات اتوبوس‌ها از خارج خریداری شود تا بتوان آن را ساخت. بهترین سازنده قول داده ماهیانه 50 دستگاه اتوبوس تحویل دهد كه در مهر و آبان تحویل داده است. البته ما به این بسنده نكردیم و خرید اتوبوس‌های برقی نیز در دستور كار قرار دارد.
وی با اشاره به چانه‌زنی‌های شورا برای پرداخت هزینه‌های مشترك دولت و شهرداری، گفت: قانون مواردی را مشخص كرده و اعلام می‌كند، اما هنوز سهم دولت مشخص نشده است. چند نامه‌نگاری انجام گرفته و در نشست كلانشهر‌ها نیز مطرح شد كه دولت بدهی‌های خود را به شهرداری‌ها بپردازد.
چمران تاكید كرد: میزانی كه شهرداری در خصوص بدهی دولت، حساب كرده 40 هزار میلیارد تومان است، اما آنچه دولت حساب می‌كند ممكن است اختلاف داشته باشد.
وی در خصوص نقشه هوایی جدید تهران و مقایسه آن با قبرستان وادی‌السلام عراق در فضای مجازی گفت: ممكن است لس آنجلس هم با یك قبرستان در افغانستان شباهت داشته باشد؛ شهرسازی تهران كاملا قابل قبول ما نیست و وضع معماری ما ناهنجار است و آن معماری ایرانی اسلامی كه پیش از این در دنیا حرف برای گفتن داشت، دیگر شاهدش نیستیم. وقتی شهری گسترش پیدا می‌كند و طرحی ندارد، چنین می‌شود.

دسترسی سریع