نیروی دریایی ارتش؛ ظرفیت بزرگ نظام و كشور است

فرمانده كل قوا با اشاره به ظرفیت‌های فراوان در نیروی دریایی ارتش، بر لزوم كشف ظرفیت‌های جدید به‌منظور افزایش اقتدار نظام و كشور و همچنین ایجاد نشاط و امید در جامعه تاكید كردند.

1402/09/07
|
14:58
|

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده كل قوا ظهر امروز در دیدار فرمانده كل ارتش و جمعی از فرماندهان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های فراوان در نیروی دریایی ارتش به‌خصوص ظرفیت این نیرو برای كمك به اجرای سیاست‌های اقتصاد دریا محور، بر لزوم كشف ظرفیت‌های جدید به‌منظور افزایش اقتدار نظام و كشور و همچنین ایجاد نشاط و امید در جامعه تاكید كردند.
رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار كه به مناسبت 7 اذر روز نیروی دریایی ارتش برگزار شد، 7 آذر را یك روز تاریخی و فراموش نشدنی خواندند و افزودند: این روز باید به‌عنوان روز فداكاری نیروی دریایی ارتش معرفی شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پیشرفت‌های نیروی دریایی ارتش از ابتدای انقلاب تاكنون را چشمگیر و غیرقابل باور خواندند و گفتند: در سال‌های اول انقلاب حضور نیروی دریایی ارتش فراتر از آب‌های سرزمینی غیرقابل تصور بود اما اكنون نیروی دریایی ارتش با قدرت و صلابت سفر 360 درجه به دور دنیا انجام می‌دهد و با سربلندی به كشور باز می‌گردد.
ایشان افزودند: یك روزی تصور نمی‌شد كه نیروی دریایی ارتش امكان حضور در دریای خزر داشته باشد اما اكنون در سواحل دریای خزر ناوشكن ساخته و در آنجا به آب انداخته می‌شود.
رهبر انقلاب اسلامی با تاكید بر ارتقای بیش از پیش توان و آمادگی‌های رزمی نیروی دریایی ارتش با استفاده از ظرفیت‌های این نیرو خاطرنشان كردند: یكی از ظرفیت‌های نیروی دریایی ارتش كه می‌تواند موجب ایجاد امید و نشاط در میان جوانان شود، زمینه سازی برای امكان بازدید اردوهای راهیان پیشرفت از كارخانه‌ها و توانمندی های این نیرو است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان كردند: باید تلاش شود تا نیروی دریایی ارتش یك نیروی راهبردی، به صورت جامع باشد.
در این دیدار امیر دریادار ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش ضمن ارائه گزارشی از توانمندی‌ها و فعالیت‌های این نیرو، از ابلاغ سیاست‌های توسعه دریا محور تشكر و قدردانی و بر آمادگی نیروی دریایی ارتش برای كمك به اجرای این سیاست‌ها تاكید كرد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش، گسترش حوزه نفوذ در دریا و تكیه بر فناوری و دانش را دو سیاست اصلی این نیرو در جهت تقویت مؤلفه‌های قدرت نظام برشمرد.

دسترسی سریع