ناوگروه رزمی نیروی دریایی ارتش پس از 91 روز به كشور بازگشت

ناوگروه رزمی 94 نداجا به سر فرماندهی ناوشكن البرز پس از 91 روز مأموریت و سپری كردن بیش از 12 هزار كیلومتر دریانوردی در اسكله منطقه یكم امامت نیروی دریایی ارتش پهلوگرفت.

1402/11/21
|
14:51
|

ناوگروه رزمی 94 به سر فرماندهی ناوشكن البرز پس از 91 روز مأموریت و سپری كردن بیش از 12 هزار كیلومتر دریانوردی، در راستای دفاع از منافع ملی و تامین امنیت خطوط مواصلاتی كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در خلیج عدن و دریای سرخ، صبح امروز با استقبال امیر دریاداردوم حسین حسنی فرمانده قرارگاه مقدم ناوگان جنوب و نیز فرمانده منطقه یكم امامت نداجا و جمعی ار مسئولان در اسكله منطقه یكم امامت نداجا پهلو گرفت.
امیر دریاداردوم حسین حسنی فرمانده قرارگاه مقدم ناوگان جنوب، حضور مستمر نیروی دریایی ارتش در دریای سرخ و خلیج عدن را ضامن تسلط اطلاعاتی و عملیاتی كشور دانست و تصریح كرد: حضور فعال ناوگروه رزمی 94 نداجا در شرایط خاص حاكم بر منطقه در خلیج عدن و دریای سرخ حائز اهمیت است و همین حضور و اسكورت كشتی‌های تجاری و نفتكش ایرانی در آن منطقه، ایجاد كننده امنیت برای منابع و منافع جمهوری اسلامی ایران در آبهای آزاد و بین‌المللی است.
وی، نقش خانواده كاركنان در تحمل دوری و اداره خانه و فرزندان در غیاب همرزمان را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: زحمات خانواده‎ها در ساحل كم اهمیت‌تر از مأموریت كاركنان در آب‌های آزاد و بین‌المللی نیست و فرماندهی معظم كل قوا، در دیدار با خانواده كاركنان ناوگروه 86 بر این مهم تاكید داشتند و پشتوانه موفقیت در مأموریت ها را صبر و استقامت خانواده‎ها دانستند.
فرمانده قرارگاه مقدم ناوگان جنوب، حضور در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و شركت در انتخابات را وظیفه شرعی دانسته و تأكید كرد: حضور در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و شركت در انتخابات، تكلیف شرعی و وظیفه عمومی است.
در ادامه، ناخدا دوم علی خزایی فرمانده ناوگروه رزمی 94 نداجا در ارائه گزارش دریانوردی این مأموریت، اجرایی كردن دستورات فرماندهی معظم كل قوا در راستای حفظ و حراست از منافع و منابع جمهوری اسلامی ایران در آب‌های آزاد و به اهتزاز در آوردن پرچم كشورمان در دریاهای بین‌المللی را از اهداف ناوگروه رزمی 94 توصیف و خاطرنشان كرد: در طول دریانوردی، همواره آمادگی خود را برای اجرای هر گونه عملیات در شرایط خاص بنابه دستورات سلسله مراتب فرماندهی حفظ كردیم.

دسترسی سریع