گزارشی از اولین جشن انقلاب اسلامی در ریاض بعد ازسرگیری روابط ایران و عربستان

مراسم جشن 45 سالگی انقلاب اسلامی ایران با حضور معاون امیر منطقه ریاض، معاون تشریفات وزیر خارجه عربستان ، مدیران و مقامات وزارت خارجه، تنی چند از مقامات نظامی ؛ دولتی، فرهنگی و رسانه ای سعودی،سفرا و دیپلماتهای مقیم عربستان برگزارشد.

1402/11/23
|
10:30
|

مراسم شكوهمند روز ملی و جشن 45 سالگی انقلاب اسلامی ایران با حضور معاون امیر منطقه ریاض، معاون تشریفات وزیر خارجه عربستان ، مدیران و مقامات وزارت خارجه، تنی چند از مقامات نظامی ؛ دولتی، فرهنگی و رسانه ای سعودی،سفرا و دیپلماتهای مقیم عربستان و نمایندگان سازمان‌های منطقه ای در "كاخ فرهنگ" منطقه "حی السفارات" شهر ریاض برگزار شد.
در این مراسم، " علیرضا عنایتی " سفیر ایران در ریاض در سخنانی ضمن خیرمقدم به میهمانان شركت كننده ؛ به ترسیم چارچوب سیاست های منطقه ای ایران پرداخت و اضافه كرد: كشورهای منطقه می توانند با تشكیل یك مجمع گفتگوی منطقه ای بنای كار بلند مدتی را در منطقه پی ریزی نمایند.
عنایتی با اشاره به مناسبات ایران و عربستان طی 6 ماه گذشته تاكید كرد كه این روابط با سرعت و دقت به پیش می رود و ج. ا. ایران در ایجاد بنای همكاری مستحكم با پادشاهی عربستان جدی است.

گزارشی از اولین جشن انقلاب اسلامی در ریاض بعد ازسرگیری روابط ایران و عربستان
سفیر ایران در ادامه با محكومیت اقدامات تجاوزكارانه رژیم صهیونیستی، بر لزوم مسئولیت پذیری جامعه جهانی در مواجهه با نسل كشی فلسطینیان تاكید كرد.
در این مراسم گروه موسیقی سنتی "سروش مولانا" به اجرای قطعاتی از موسیقی فاخر ایرانی پرداخت. همچنین در حاشیه سالن برگزاری مراسم قطعاتی از صنایع دستی و اقلام فرهنگی سنتی كشورمان از جمله قلمكاری، میناكاری، تصاویر دیدنی از ایران و فرشهای ایرانی نیز به نمایش درآمد.
گزارشی از اولین جشن انقلاب اسلامی در ریاض بعد ازسرگیری روابط ایران و عربستان
این مراسم نخستین برنامه روز ملی كشورمان در ریاض بعد از سرگیری روابط دوكشور بود.
جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی پس از هفت سال قطع روابط دیپلماتیك ؛ اسفندماه سال گذشته برای از سرگیری روابط دو جانبه و آغاز به كار دوباره سفارتخانه‌های دو كشور توافق كردند.

دسترسی سریع