آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان كنكور سراسری از امروز

ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی در كنكور سراسری سال 1399 برای ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از امروز آغاز می شود.

1399/08/14
|
10:21
|

نتایج كنكور سراسری سال 1399 برای ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی 9 آبان بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت و 189 هزار نفر در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی پذیرفته شدند.

پذیرفته شدگان برای اطلاع از نحوه ثبت نام، تاریخ و مدارك لازم برای ثبت نام می توانند از امروز، چهارشنبه 14 آبان به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه كنند.

عدم ‌اقدام به موقع پذیرفته شدگان برای ثبت‌نام به منزله انصراف قطعی آن‌ها از تحصیل تلقی خواهد شد.

متقاضیانی كه هم در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد قرار گرفته باشند فقط می‌توانند در یك رشته ثبت‌نام كنند و مجاز به ثبت نام در دو رشته و دانشگاه نیستند.

آن‌ دسته از متقاضیانی كه در مرحله اعلام نتایج رشته‌های تحصیلی پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (در تاریخ 99/07/24) در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار گرفته‌اند و هم اكنون نیز در ردیف پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی با آزمون قرار دارند، باید از دو رشته قبولی اعلام شده یكی را به دلخواه انتخاب و در آن رشته ثبت‌نام و به تحصیل بپردازند و ثبت‌نام در یك رشته تحصیلی به منزله انصراف از رشته دیگر تلقی خواهد شد.

متقاضیانی كه در ردیف قبول شدگان نهایی مرحله پذیرش با سوابق تحصیلی (رشته‌های بدون آزمون) قرار گرفته‌اند، چنانچه در ردیف قبول شدگان رشته‌های با آزمون نیز هستند، و تمایل به تحصیل در رشته‌های با آزمون را دارند، تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و دانشگاه آزاد اسلامی موظف به همكاری با داوطلب و عودت مدارك و شهریه اخذ شده برای ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون هستند.

با توجه به برگزاری امتحانات جبرانی دوره پیش‌دانشگاهی (برای نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی) و یا پایه دوازدهم (برای نظام آموزشی 3-3-6) در شهریور، در صورتیكه پذیرفته‌شدگان در زمان ثبت‌نام موفق به ارائه گواهی پیش‌دانشگاهی و یا گواهی پایان تحصیلات دوره دوم متوسطه (نظام آموزشی 3-3-6) نشوند، لازم است تعهدی مبنی بر ارائه گواهی فراغت از تحصیل تا تاریخ 99/07/30 در دانشگاه محل قبولی دهند، زیرا در صورت عدم ارائه گواهی مذكور تا تاریخ 99/07/30 قبولی آنان لغو می‌شود.

دسترسی سریع