صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

از ساعت به مدت

حمیدرضا مقدسی مدیرشبکه رادیویی پیام وآوا به مناسبت سالروز تاسیس شبکه رادیویی پیام گفت: رادیو پیام با سابقه حدود 24 ساله خودش قدمت رسانه‌ای بسیار مفیدی در عرصه رسانه‌های شنیداری کشور دارد.

به گزارش روابط عمومی رادیوپیام حمیدرضا مقدسی گفت : رادیو پیام با سابقه حدود 24 ساله خودش قدمت رسانه‌ای بسیار مفیدی را در عرصه رسانه‌های شنیداری در کشور ما دارد وبا نقشی که ایفا کرده خوشبختانه جایگاه بسیار مطلوبی را در بین مخاطبان رسانه ملی دارد.در این 24 سال که به همت مدیران سابق وفعلی این شبکه وتلاش همکاران عزیزم به رشد قابل توجهی رسیده است البته باید این را در نظر داشت که با توجه به شرایط روز یک رسانه پویا می‌بایست بتواندبا الزامات روز و نیازهای مخاطب ،خودش را تطبیق دهد.این ضرورت برای رادیو پیام وجود داشته و دارد آن طور که بالاخره در سال 86ضرورت ایجاد شد که در مجموعه شبکه پیام یک کانال دیگری که صرفا اختصاص به پخش موسیقی داشته باشد راه اندازی شود.آنجا بود که رادیو آوا تاسیس شد.با این فرض که رادیو آوا صرفا به منظور ارائه موسیقی و ایجاد فضای سرگرمی برای مخاطبانش حرکت کند و رادیو پیام هم بتواند به وجهه پیام‌رسانی و درکنار آن سرگرمی درقالب پخش موسیقی استمرار دهد.
مدیررادریو پیام افزود:این شبکه رادیویی با دورادیو پیام وآوابر طبق آخرین نظر سنجی که انجام شده درصد بسیار بالایی از شنوندگان را به خودش اختصاص داده است .این شبکه در زمانی که تاسیس شد با توجه به نیازهای جامعه به فضاهای سرگرمی و ضرورت اطلاع رسانی به موقع ترکیبی بود از اخبار و موسیقی به منظور تامین این دو نیاز مخاطبان که لازم بود در جریان اخبار مورد نیاز خودشان باشند و در کنار آن سرگرمی داشته باشند. که بتوانند اوقات خود را سپری کنند.امروز که با هم صحبت می‌کنیم هر دوی این رادیو خوشبختانه جزو رادیو های مورد اقبال مخاطبان هستند. این نشان دهنده مسئولیت سنگین تر شبکه پیام در قبال مخاطبانش است.جای دارد یادی کنیم از زحمات مدیران سابق این شبکه خصوصا پیشکسوتان عرصه رادیو وهمکارانم که دراین سالها ی پرفراز ونشیب و قدردان زحمات ایشان باشم.
وی درادامه گفت: یکی از مواردی که نیاز است ، یک رسانه بر اساس تطبیق امور وکارهای خودش با شرایط روز انجام دهد تغییر ، تنظیم و برنامه‌ریزی‌های جدید در فضای جدید رسانه‌ای است.این کار هم در رادیو پیام همیشه مورد توجه بوده و هست.
دریکی دو سال اخیر با توجه به نظرهای مخاطبان و همچنین با توجه به مناسبت ها و فصل‌ها ما برنامه‌ریزی‌جدیدی را برای رادیو پیام ترتیب دادیم و پیگیری می ‌کنیم .به عنوان مثال بخش عظیمی از کارهای رادیو پیام همان بحث پیام و اطلاع رسانی به مخاطبان بر اساس اطلاعات مورد نیاز روزانه‌ایشان است.در بخشهای خبر‌ی که به کمک همکاران ما در واحد خبر، اخبار روز به سمع مخاطبان می‌رسد.در کنار این ،مخاطبان ما نیاز به یک سری اطلاعات و آگاهی‌های روزانه و یادآوری‌های روزانه درحوزه‌های اجتماعی، سلامت ،موضوعات سیاسی فرهنگی و هنری ... دارند که ارائه این بخش را همکاران من در رادیو پیام بر عهده دارند.
مدیررادیو پیام افزود:این ضرورت‌های محتوایی ما را برآن داشت که یک بازنگری داشته باشیم در نحوه تنظیم و تخصیص و ارائه مطالب به مخاطب. بنابراین به جهت اینکه تنوعی در محتوا باشد.با ترتیب خاصی اولویت بندی ‌هایی در این موضوعات انجام دادیم. یکی ازاین اولویت هاکه برای ما خیلی موثر و جالب بود بحث مناسبت ها و فصل ها بود.به عنوان مثال در تابستان برنامه‌ریزی کردیم که بتوانیم راهنمایی‌های برای اوقات فراغت تابستان داشته باشیم وبا معرفی استانها و شهرها و مراکز گردشگری مختلف کشورهمراه با پخش ترانه‌ها و موسیقی‌هایی که به نوعی مضامین تابستانی داشتند پیشنهادهایی برای مسافرت به شنوندگان داشته باشیم.این روند را در پاییز به همین شکل ادامه دادیم.در پاییز از بحث گردشگری غافل نبودیم و مراکز گردشگری مناسب سفر برای پاییز است را به مخاطبان معرفی می‌کنیم.مناسبت ها نیز برای ما قابل توجه است.ما در ایام محرم و صفر برنامه‌های ویژه‌ای داشته‌ایم . وهمراه و همگام با مخاطبان بودیم در همین میان ما به مدلهای دیگری از برنامه‌سازی‌های رادیویی در رادیو پیام فکر کردیم امروز مخاطبان می‌توانند کوتاهترین برنامه‌های رادیویی را در رادیو پیام بشنونددر موضوعات مختلف، در ایام محرم ما میان برنامه های کوتاه و متنوع با آن ایام برای مخاطبان در نظر گرفتیم که بسیار مورد استقبال شنوندگان قرار گرفت.همچنان این کار را در پاییز ادامه دادیم در تابستان هم متناسب با فصل این موضوع را داشتیم.
مدیررادیو پیام دررابطه با فرآیند برنامه ریزی والویت های رادیو پیام گفت: دراین فرایند سه مسئله در اولویت بودیکی بحث نوآوری وبهره گیری از به شیوه‌های جدید درارائه برنامه هامی باشد.البته در حدود ساختاربرنامه سازی رادیو پیام ،در همین راستا ایجاد ترتیبی نو برای پخش موسیقی و بهره‌گیری از منابع جدید موسیقی با تاکید بر پخش موسیقی هایی که از محتوا و مضامین ارزشمند و ساختاری هنرمندانه ودر خور شان مخاطب رسانه ملی باشد دردستور کارقرارگرفت.
اولویت دوم ما ایجاد تعامل دو سویه با مخاطبان بوده که به همین منظور ما در ندارک ارتباط با مخاطبان در طول برنامه‌ها از طریق سامانه پیامکی ، تلفن‌هایی که شنوندگان به روابط عمومی یا ارتباطات ما می‌زنند و در یافت نظرات مردم و مخاطبان در خصوص رادیو پیام می باشیم .اولویت سوم ماتولید برنامه‌های کوتاه مدت به شیوه‌های نومنطبق بر موضوعات روز ، فصل ها و مناسبت هاست .در همین راستا ما در تدارک ارائه مسابقه‌های رادیویی از طریق رادیو پیام به مخاطبان هستیم که انشاء الله به زودی نمونه‌هایی از آن را شاهد خواهند بود. بنا داریم در شبکه رادیویی پیام به مدلهای جدیدی از برنامه سازی در ساختار اطلاع رسانی و سرگرمی برسیم در این راه البته نیاز به مشارکت و همراهی مخاطب داریم.
مقدسی یادآوار شد : رادیو آوا کانال دیگری از شبکه رادیو پیام یکی ازرادیوهای مورد استقبال مخاطبان است و در این رادیو هم در تلاشیم تا بتوانیم موسیقی‌های مناسب که دارای ارزشهای محتوایی و هنری باشند به مخاطبان ارائه کنیم .ومدلها و ترکیبهای جدیدی را برای پخش موسیقی ارائه نماییم. البته یقینا در 24 ساعت پخش موسیقی ضرورت ایجاب می کند به دلیل پاسخگویی به همه سلایق، انواع موسیقی ها از جمله موسیقی‌های محلی، سنتی ، ملی میهنی، عرفانی و...پخش شود تا هر شنونده‌ای در هر لحظه از روز که شنونده این رادیوست حتی در (رادیو پیام )بتواند به خواسته خود برسد بنابراین درصدی از تکرار در پخش موسیقی‌ها اجتناب ناپذیر است اما با این وجود ما در تلاش هستیم که تکرارها به حداقل رسیده و موجبات آزردگی مخاطبان را از بین ببریم.به همین منظور تهیه‌کنندگان در برخی از بخش‌های رادیویی پیام و آوا اقدام به مدلهای جدیدی از پخش موسیقی کرده اند که با بررسی آنها و تطبیق با نظرات و درخواستهای مخاطبان این مدلها را توسعه خواهیم داد.
مدیررادیو پیام از برنامه ریزیهای این شبکه در بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروز ی انقلاب اسلامی گفت :در راستای بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران برنامه گسترده‌ای را تدارک دیده‌ایم 5 برنامه کوتاه اما جذاب و اثر گذار را در حال پخش یا آماده برای پخش داریم از جمله این برنامه ‌ها،برنامه کوتاه (پیام خدمت) است که روزی 2 قسمت از آن پخش می‌شود و در این برنامه از دستاوردهای کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مردم عزیزمان را در 40 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی بازگو و معرفی می‌کنیم.
برنامه کوتاه (سکانس انقلاب) است که این برنامه ما به معرفی فیلم‌هایی که در ارتباط با پیروزی انقلاب اسلامی یا تاریخ انقلاب هست به شنوندگان معرفی می‌کنیم.که این فیلم ها درچهل سال گذشته تولیدشده اند.
این برنامه در یک زمان کوتاه ضمن معرفی محتوای فیلم به پخش صدای سکانس کوتاهی از آن و موسیقی فیلم می‌پردازد.
یکی دیگر از اقدامهای این رادیو برای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب مطالبی است بر اساس طرح شنبه‌های انقلاب که از سوی ستاد نکوداشت چهلمین سال انقلاب برگزار می‌شود.مطالب ارزنده گزینش، انتخاب و از طریق گوینده رادیو پیام برای مردم بیان می‌شود.
(سرود انقلاب) در این برنامه ضمن دعوت از یکی از دست اندرکاران تولید سرودهای انقلاب از زمان انقلاب تا کنون و صحبت با ایشان به معرفی وپخش آن ترانه‌ها و سرودها می‌پردازیم .که البته این برنامه در رادیو آوا هم پخش خواهد شد
درنهایت مسابقه رادیو پیام با عنوان (یک مسابقه یک پیام) که انشاء الله در تلاش هستیم از دی ماه این مسابقه شروع شود.این مسابقه کاملا تعاملی خواهدبود بصورتی که مخاطبان پس از شنیدن سوال مسابقه از طریق رادیو پیام پاسخ خودرابه سامانه پیامکی رادیو پیام ارسال می کنند وجواب سئوال واسامی برندگان در سایت رادیو پیام اعلام می‌شود.
آنچه مسلم است هیچ رسانه‌ای بدون مخاطبانشان پایدار نخواهد بود. ما نیز برای توفیق در خدمت نیاز به همراهی و اظهار نظرات شنوندگان داریم که در خواست می‌کنم از طریق راههای ارتباطی
نشانی سایت :www.radiopayam.ir
www.radioava.ir
کانال پیام رسان سروش:sapp.ir/radio payam
Sapp.ir/radio ava
ارتباط با مخاطبان در کانال سروش:
Sapp.ir/pr.radio payam
Sapp.ir/pr.radio ava
سامانه پیام کوتاه : 300001047 پیام
300009350 آوا
شماره تلفن:22018000
بامادرتماس باشند وهرگونه نظر،پیشنهاد ویاانتقاد خودرا بامادرمیان بگذارند.
مقدسی درخصوص فعالیت های صورت گرفته دررادیونماها وفضای مجازی رادیو پیام وآوا افزود:از دیگر اقدامات شبکه پیام اقدامات بصری در رادیو نماها است.ما دارای دورادیوی نمای پیام و آوا هستیم که برای هر دو رادیو در تلاشیم که بتوانیم اقدامات ویژ‌ه‌ای را تدارک ببینیم .هم اینک شنوندگان ما در صورتی که به سیستم های دیجیتال و ست تاپ باکس دسترسی داشته باشند، می‌توانند صدای مارا دریافت کنند.برای فضای مجازی و سایت ها نیز اقداماتی داریم .در کانالهای مجازی رادیو پیام وآوا نیزاقدامات ویژه‌ای برای ارائه موسیقی ، نظر خواهی و ارائه مطالبی مفید و سایر ارتباط های تعاملی با مخاطبان تدارک دیده‌ایم.انشاء الله بنا داریم فعالیت‌های ما بر روی سایت رادیو پیام و آوا در سطح باشگاه‌های مخاطبان ، برگزاری مسابقات و گفتگوهایی همزمان با مخاطب در جهت حضور مستقیم مخاطبان در برنامه‌ریزی‌های شبکه پیام و تولید برنامه‌ها افزایش یابد.این درحالی است که بابررسی نظرسنجی ها مشخص شده است که درصد بازدیدکنندگان سایت هاوکانال های مجازی این دورادیو درطی شش ماه گذشته روندصعودی داشته است.
درپایان جای دارد از مساعدت وحمایت های معاون محترم صدا جناب آقای دکتر شاه آبادی که دراین مسیر پرمسئولیت دلسوزانه ماراهمراهی می کنند تشکر وقدردانی نمایم. امیدوارم بتوانیم رضایت خاطر شنوندگان ارجمندمان که به حقیقت سرمایه های اصلی رسانه ملی هستند راتامین کنیم والبته دراین راه مداوم به همراهی وهمفکری ایشان داریم.

مرتبط با این خبر

  • "سال نو حال نو" را از رادیو پیام بشنوید در شبکه چهارسیما ببینید

  • "سایه سرو" ویژه برنامه رادیوپیام به مناسبت روز پدر

  • استقبال گسترده از پویش بزرگ"مادرمن"

  • پویش بزرگ "مادرمن"

  • پوشش رسانه ای مراسم راهپیمایی 22 بهمن از شبکه رادیویی پیام

  • چهل عکس ،چهل قاب ،چهل خاطره

  • رادیو پیام برگزار می کند: مسابقه پیامکی "یک مسابقه یک پیام"

  • همراه بارادیو پیام در شب یلدا:حافظ خوانی استادآهی در ویژه برنامه شب یلدای رادیو پیام

  • ویژه‌برنامه‌های «پیام» و «آوا» در هفته وحدت

  • *برنامه های شبکه رادیویی پیام وآوا در ماه محرم